yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny rzodkiewki i sałaty – 22.04.2024. Krajowe nowalijki wracają do łask

Aktualne ceny rzodkiewki i sałaty – 22.04.2024. Krajowe nowalijki wracają do łask

Zwrot na rynku hurtowym w Broniszach. Ceny polskich nowalijek odbiły się od dna. Stawki wzrosły zarówno w przypadku rzodkiewki, jak i sałaty. Sprawdź aktualne ceny rzodkiewki i sałaty w dniu 22.04.2024.

Początek sezonu 2024 był bardzo trudny dla producentów rzodkiewki i sałaty. Warunki pogodowe okazały się niezwykle sprzyjające, jeśli chodzi o wzrost roślin, a na rynku ilość towaru zwiększyła się w bardzo dużym stopniu. Co za tym idzie, ceny spadły z dnia na dzień. Produkcja we wczesnych terminach wiąże się z kolei z bardzo wysokimi kosztami. Producenci wyczekiwali zmian, które nadeszły po kilku dniach ochłodzenia w ostatnim tygodniu.

Aktualne ceny rzodkiewki 22.04.2024

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach aktualne na dzień 22.04.2024 ceny rzodkiewki dochodzą do 2,00 zł za pęczek. Oczywiście wszystko zależy od jakości towaru. Nieco mniejsze sztuki lub te, które posiadają wady, sprzedawane są taniej. Najniższa cena napotkana na rynku w Broniszach w dniu 22.04.2024 to 1,30 zł za pęczek. Producenci dość często “podają” towar w cenie 1,60 zł za pęczek. Krótko mówiąc, ceny są zależne od wielu czynników. Niemniej, możliwe do uzyskania są stawki do 2,00 zł za pęczek.

Warto przy tym wskazać, że importowana rzodkiewka zniknęła z rynku hurtowego w Broniszach. Towar sprowadzano wcześniej z Włoch. Importerzy obawiają się jednak, że sytuacja się powtórzy. Zapowiadane jest bowiem ocieplenie, co może wiązać się z dość dużym wzrostem podaży krajowej rzodkiewki. Wówczas cena ponownie skieruje się w dół, natomiast importerzy będą zmuszeni sprzedawać towar spoza granic Polski ze stratą.

Aktualne ceny sałaty 22.04.2024

Sałata szklarniowa od producentów z okolic Warszawy w dniu 22.04.2024 sprzedawana jest w cenie 3,75-4,16 zł/szt. (45,00-50,00 zł za 12 sztuk). W przypadku wszystkich pozostałych producentów stawki pozostają natomiast nieco niższe. Ceny sałaty utrzymują się tu bowiem w przedziale 35,00-40,00 zł za 12 lub 16 sztuk.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl