yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny ziemniaków – jak wygląda sytuacja na Broniszach?

Aktualne ceny ziemniaków – jak wygląda sytuacja na Broniszach? [CENY]

Podaż ziemniaków w hurcie nie jest duża, ale kupujących również niewielu. Jakie są aktualne ceny ziemniaków na podwarszawskich Broniszach?

Jeszcze niedawno, ze względu na praktycznie zerowe zainteresowanie ze strony branży gastronomicznej, wywołane wprowadzanymi obostrzeniami, byliśmy świadkami bardzo małego popytu na warzywa, a w tym ziemniaka. Jak sytuacja na Broniszach wygląda aktualnie?

Ziemniaków na Broniszach nie ma dużo – kupujących nie ma jednak wcale. Mimo, że restauracje i inne punkty gastronomiczne wznowiły działalność już jakiś czas temu, na Broniszach próżno szukać hurtowników – komentują producenci. Większość kupujących decyduje się maksymalnie na kilka worków ziemniaka.

Aktualne ceny nie różnią się w zależności od odmiany, nie ma znaczenia czy jest to ziemniak jasny, czy kremowy. W każdym przypadku usłyszymy to samo – 10 zł do wzięcia. Oczywiście są małe różnice i możemy spotkać się z ceną 9 zł w przypadku odrobinę gorszej jakości towaru, czy 11 zł w przypadku produktu uznawanego za ładny. Koszt jednak cały czas oscyluje w tych graniach. Podane ceny dotyczą 15 kilogramowego worka, co daje nam w przeliczeniu na 1 kilogram przedział 0,60-0,73 zł.

Jeśli chodzi natomiast o odmiany oferowane przez producentów, konsument stoi przed szerokim wyborem. Mamy dostęp do wszelkich produkowanych aktualnie odmian. Zaczynając od białych – Irys, Irga, kończąc na odmianach kremowych – Denar, Catania, czy Lord. Popyt na poszczególne rodzaje, podobnie jak w przypadku cen, nie różni się. Każda z ww. odmian schodzi porównywalnie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jak możemy wywnioskować z rozmów z producentami, handel ostatnimi czasy w dużym stopniu przeniósł się do marketów. A powodem tego, jak już doskonale wiemy, jest sytuacja, w której ostatnio się znaleźliśmy.

cena ziemniaków w hurcie

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl