yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBraki krajowej rzodkiewki. Na sytuacji korzystają importerzy

Braki krajowej rzodkiewki. Na sytuacji korzystają importerzy

Ilość polskiej rzodkiewki na rynku hurtowym w Broniszach spadła. Niska podaż sprawia jednak, że wynagrodzenie dla rolników winduje. Ile wynoszą ceny rzodkiewki na dzień 08.05.2024?

W ramach przypomnienia, podaż w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia pozostawała bardzo wysoka, co wiązało się z zatrważająco niskimi cenami. Produkcja we wczesnych terminach wymagała wysokich nakładów i wiązała się z dużym ryzykiem, a mimo to stawki utrzymywały się wówczas na poziomie 1,00-1,20 zł/pęczek.

Systematyczny wzrost cen

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie kwietnia. Ceny w dniu 22.04.2024 dochodziły do 2,00 zł/pęczek rzodkiewki bardzo dobrej jakości. Niemniej, wiele zależało wówczas od upodobań odbiorców i niekiedy producenci musieli zadowolić się niższymi stawkami. Liczył się przede wszystkim kaliber, ale także wygląd, stopnień wyrównania i typ rzodkiewki.

Aktualne ceny rzodkiewki 08.05.2024

Obecnie ilość polskiej rzodkiewki wciąż pozostaje stosunkowo niska na rynku hurtowym w Broniszach. W dniu 08.05.2024 ceny rzodkiewki wahają się w przedziale 2,00-2,50 zł/pęczek. Co ciekawe, utrzymujące się na nieco wyższym poziomie ceny rzodkiewki ponownie przyciągnęły uwagę importerów. Na rynku pojawiła się rzodkiewka z Włoch.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl