Bronisze: płaci pekińska i pory. W sprzedaży są także pierwsze nowalijki.

Na rynku hurtowym Bronisze dobrą passę cenową mają kapusta pekińska i pory. Wraz z wiosną pojawiają się pierwsze krajowe nowalijki: rzodkiewka, cebulka ze szczypiorem, sałata masłowa. W sektorze warzyw korzeniowych jest stabilizacja, ich ceny od dłuższego czasu utrzymują się na stałym poziomie.

Jak dowiadujemy się z portalu Bronisze, średnio za ładnego pora można otrzymać ok. 7 zł za kilogram. Dość dobrze sytuacja cenowa przedstawia się na rynku kapusty pekińskiej, za wysoką jakość tego towaru można otrzymać nawet 5 zł za kilogram. Kapusta głowiasta biała ok. 0,7-1 zł/kg, z kolei czerwona 0,7-0,9 zł/kg.

Spadły ceny pomidora malinowego, dzisiaj na rynku Bronisze są one w cenie 13,5-16 zł za kilogram. Czerwony pomidor spod krajowych osłon oscyluje na poziomie 10-12,5 zł/kg.

Ogórki brodawkowe utrzymują cenę ok. 10 zł/kg, z kolei ogórek gładki szklarniowy – 6-7,5 zł/kg.

W sektorze warzyw korzeniowych od dłuższego czasu jest stabilizacja cenowa. Seler korzeniowy ok. 1,3 zł/kg, pietruszka nieco lepiej – 3,5-4,5 zł/kg. Korzenie marchwi od 0,9 do 1,30 zł/kg. Za czerwone buraczki dzisiaj zapłacimy od 0,55 do 1 zł/kg.

Na giełdzie Bronisze pojawiła się rzodkiewka, dzisiaj była w cenie 2,2-2,75 zł za pęczek. Sałata masłowa spod osłon oscylowała na poziomie 2,5-4 zł za sztukę.

Źródło: Bronisze

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności