yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCebula w cenie 1,00 zł/kg? Zastój na Broniszach

Cebula w cenie 1,00 zł/kg? Zastój na Broniszach

Ceny cebuli na rynku hurtowym w Broniszach spadają z tygodnia na tydzień. Trudno już mówić o wysokich stawkach. Ruch jest niski, a producenci notują spadek obrotów. Ile dziś kosztuje cebula?

Wraz z nadejściem wakacji ruch na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach jest zauważalnie niższy. Odbiorcy pojawiają się zdecydowanie rzadziej i decydują się zwykle na zakup mniejszej ilości towaru. Zarazem, sezon się rozkręca, a podaż wzrasta. Na rynku jest coraz więcej warzyw z tegorocznych zbiorów, w tym także cebuli. Zmniejszony popyt i rosnąca ilość towaru utrudniają handel. Przekłada się to na ceny, które kierują się w dół.

Ile kosztuje cebula w lipcu 2024 roku?

Krajowa cebula podsuszana, czego producenci doświadczyli już na początku lipca, zauważalnie potaniała. Jakich stawek mogli wówczas spodziewać się polscy producenci? Ceny cebuli na początku lipca, a konkretnie w dniu 01.07.2024, oscylowały na poziomie zaledwie 1,30 zł/kg. Wskazany pułap notowany był na rynku hurtowym w Broniszach.

Jak sytuacja przedstawia się dziś? Handel, jak wskazują producenci, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ruch jest niski, a ilość towaru wysoka. Na rynku w Broniszach aktualne na dzień 09.07.2024 ceny cebuli zamykają się w przedziale od zaledwie 1,00 do 1,30 zł/kg. Stawki tyczą się sprzedaży hurtowej. Wyższych cen można spodziewać się tylko w przypadku cebuli czerwonej, cukrowej czy czosnkowej. Warto jednak zauważyć, że podaż jest tutaj bardzo niska. Tylko niektórzy producenci mają taki towar w ofercie.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl