yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny bobu 2024. Sprawdź ile kosztuje na rynkach - Bronisze, Rybitwy, Elizówka

Ceny bobu 2024. Sprawdź ile kosztuje na rynkach – Bronisze, Rybitwy, Elizówka

Ceny bobu spadają z dnia na dzień. Najtaniej jest w okolicach Krakowa, ale obniżki widać też na wielu innych rynkach. Ile dziś kosztuje kilogram bobu? Sprawdź aktualne na dzień 13.06.2024 ceny bobu w Polsce.

Ceny bobu spadają. Zaledwie na przestrzeni ostatnich trzech dni stawki zdążyły się obniżyć na wielu rynkach hurtowych w Polsce. Przypomnijmy, dnia 10.06.2024 ceny bobu na Broniszach wynosiły 12,00-15,00 zł/kg. Na krakowskiej giełdzie “Rybitwy” producenci mogli z kolei liczyć na 12,00-13,00 zł/kg. Oczywiście w rzeczywistości stawki okazywały się często nieco odmienne z uwagi na wysoką podaż czy niskie zainteresowanie. Niemniej, aktualnie rozmowy na wskazanych rynkach zaczynają się na jeszcze niższym pułapie.

Aktualne ceny bobu. Ile za kilogram u rolnika?

Rynek “Bronisze”

Ile kosztuje bób na chwilę obecną? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach bób kosztował dziś rano od 11,00 do 13,00 zł/kg. Stawki pozostawały przez cały dzień na bardzo zbliżonym poziomie. Jak informuje jeden z producentów, cena wyjścia przedstawia się obecnie w przedziale 12,00-13,00 zł/kg.

Giełda “Rybitwy”

Sytuacja nie przedstawia się najlepiej także na krakowskiej giełdzie “Rybitwy”. Wczoraj wieczorem producenci dość często sprzedawali bób w cenie zaledwie 9,00-10,00 zł/kg. Dziś sytuacja jest nieco lepsza, ale plantatorzy mają złe przeczucia. Aktualna na dzień 13.06.2024 cena bobu na Rybitwach oscyluje na poziomie 12,00 zł/kg. Niemniej, tak jak na rynku hurtowym w Broniszach, 12,00 zł/kg to cena wyjściowa.

Okolice Proszowic

Niektórzy producenci w Małopolsce, a konkretnie w okolicach Proszowic, sprzedają także bób bezpośrednio z gospodarstw. W tym przypadku ceny przedstawiają się obecnie na poziomie około 10,00-11,00 zł/kg. Znalezienie zdecydowanego kupca, który zakupi zadowalającą ilość, wymaga jednak niemałych starań.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Rynek “Elizówka”

Na rynku hurtowym w Lublinie (Elizówka), jak informował w godzinach popołudniowych jeden z tamtejszych producentów, cena bobu wynosiła około 13,00-14,00 zł/kg, a przynajmniej od tego rozpoczynały się jakiekolwiek rozmowy.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl