yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny młodej cebuli 2024

Ceny młodej cebuli 2024

Młoda cebula dopiero pojawiła się na rynku hurtowym w Broniszach. Jakie są ceny młodej cebuli w 2024 roku? 

Na rynku w Broniszach pojawiła się polska młoda cebula. Dotychczas producenci oferowali jedynie cebulę ze szczypiorem, ale aktualnie konsumentom proponowany jest także krajowy towar bez szczypioru, który pojawił się na rynku kilka dni temu. Po ile sprzedawane jest warzywo w dniu 15.05.2024? I skąd biorą się wahania w cenach?

Ceny młodej cebuli 2024

W dniu 15 maja 2024 roku cena młodej, polskiej cebuli oscyluje na poziomie 6,00-8,00 zł/kg. Taki przedział wynika z różnic w wielkości warzywa. Ceny zależne są od kalibru cebuli – mniejsze sztuki są zazwyczaj tańsze, natomiast większe osiągają wyższe ceny. Należy jednak zaznaczyć, że stawki przy ilościach hurtowych mogą się nieznacznie różnić. Obecnie na rynku pojawiły się dopiero pierwsze dostawy krajowej cebuli, co oznacza, że podaż jest jeszcze ograniczona.

Co nas czeka?

W nadchodzących tygodniach, wraz ze zwiększającą się ilością dostępnego towaru, ceny mogą stopniowo spadać. Jest to jednak proces, który wymaga czasu. Na ten moment krajowi producenci mogą liczyć na nieco wyższe stawki. Warto zauważyć, że dotychczas odbiorcy mieli do dyspozycji wyłącznie młodą cebulę z importu. Według doniesień sprowadzano ją z Macedonii Północnej.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl