yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny młodych warzyw korzeniowych 2024. Jakie są stawki u rolnika?

Ceny młodych warzyw korzeniowych 2024. Jakie są stawki u rolnika?

Sprawdziliśmy, ile kosztują młode warzywa korzeniowe na rynku hurtowym w Broniszach. Jakie są ceny młodej marchwi i pietruszki? Jakich stawek spodziewać się w przypadku selerów i buraków ćwikłowych? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach znajdziemy szeroką gamę młodych warzyw od polskich producentów. Pierwsze nowalijki pojawiły się wprawdzie już w marcu, jednak ich ilość była stosunkowo niska. Wówczas lokalni plantatorzy oferowali warzywa wyprodukowane pod osłonami, a konkretnie rzodkiewkę i sałatę. Wraz z biegiem czasu ilość różnorakich gatunków rosła, a dziś są dostępne już niemal wszystkie, polskie warzywa.

Aktualne ceny warzyw korzeniowych na Broniszach

Krajowa, młoda marchew pojawiła się na rynku w zauważalnych ilościach już w ostatnich dniach maja. Warzywo jest na ten moment sprzedawane w pęczkach. W zależności od ilości sztuk w pęczku, jakości, ale także wyrównania, ceny zamykają się w przedziale 2,50-4,00 zł/pęczek. Trudno tu wskazać dokładną cenę, gdyż towar jest bardzo zróżnicowany.

Polska, młoda pietruszka również pojawiła się wśród ofert w poprzednim miesiącu, a konkretnie w drugiej połowie maja. Sytuacja przedstawia się w tym przypadku bardzo podobnie. Każdy producent nieco inaczej prowadzi uprawy i przygotowuje towar do sprzedaży. Stawki są więc zależne od wielu czynników. Aktualne ceny młodej pietruszki na rynku hurtowym w Broniszach oscylują na poziomie około 4,50-6,00 zł/pęczek. Wyższy pułap cenowy dotyczy pietruszki w nieco większym kalibrze, sprzedawanej detalicznie.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku selerów? Warzywo także pojawiło się na rynku w nieco większych ilościach w drugiej połowie maja, jednak jest sprzedawane na sztuki. Ile aktualnie kosztuje? Ceny młodych selerów to 3,00-3,50 zł/szt.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Młode buraki ćwikłowe były dostępne najwcześniej spośród wymienionych gatunków. Na rynku pojawiły się już w pierwszych dniach kwietnia. Oczywiście ich cena od tamtego czasu spadła. Aktualnie młode buraki ćwikłowe z nacią, sprzedawane w pęczkach, kosztują na Broniszach 2,00-2,50 zł/pęczek. Towar z obciętą nacią to z kolei ceny rzędu 2,50-3,00 zł/kg.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl