yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny młodych ziemniaków 2024

Ceny młodych ziemniaków 2024

Sprawdź aktualne ceny młodych ziemniaków na rynku w Broniszach. Ile kosztuje kilogram w 2024 roku?

Ile kosztują polskie, młode ziemniaki w 2024 roku?

Ilość ziemniaków na rynku w Broniszach zauważalnie wzrosła. Pierwsze dostawy miały miejsce w dniu 18.04.2024. Towar znikał jednak w bardzo krótkim czasie. Zwykle producenci przyjeżdżali na rynek wieczorem, a już o poranku o młodych, krajowych ziemniakach mogliśmy tylko usłyszeć. Aktualnie sytuacja się zmieniła. Producentów, którzy mają w swojej ofercie młode ziemniaki, możemy napotkać także w godzinach porannych.

Jakie są aktualne ceny na Broniszach? Aktualne na dzień 30.04.2024 ceny polskich, młodych ziemniaków zamykają się w przedziale 10,00-20,00 zł/kg. Od czego to zależy? Wszystko sprowadza się do kalibru oraz sposobu przygotowania do sprzedaży. W ramach przykładu, drobne i niemyte ziemniaki odmiany Arrow będą kosztować 10,00 zł/kg. Z kolei cena grubych, mytych ziemniaków odmiany Irga będzie oscylować na poziomie 20,00 zł/kg.

Warto przy tym zaznaczyć, że to dopiero początek sezonu, przez co wahania cen są bardzo duże. Niewykluczone, że na rynku zjawi się w danym momencie tylko jeden producent. Wówczas ma on nieco większe możliwości negocjacyjne.

Ile kosztują młode ziemniaki importowane do Polski?

Krajowe ziemniaki mają bardzo dużą konkurencję. Na rynku w Broniszach występuje bowiem towar spoza granic Polski. Importerzy sprowadzają go z aż 4 kierunków. Młode ziemniaki pochodzą z Cypru, Egiptu, Grecji i Majorki. Ceny zamykają się tu w przedziale 3,20-3,70 zł/kg. Najdroższe pozostają młode ziemniaki z Cypru, ale konkurencja jest bardzo znacząca, przez co importerzy nierzadko muszą zapomnieć o swoich oczekiwaniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl