yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny młodych ziemniaków o 40 procent w dół

Ceny młodych ziemniaków o 40 procent w dół [15.05.2023]

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiły się w ostatnim czasie krajowe młode ziemniaki. Niestety… Nieco wyższe ceny nie zdołały się długo utrzymać. W przeciągu minionego weekendu spadły one o 40 proc.

Krajowi producenci niestety nie zdążyli nacieszyć się nieco wyższym wynagrodzeniem. Polskie młode ziemniaki niedługo po pojawieniu się na rynku zaczęły tanieć. Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych nocy… Ich podaż nieco wzrosła, natomiast ceny spadły o 40%.

W przypadku ziemniaków o żółtym miąższu producenci mogą spodziewać się stawek na poziomie 8,00 zł za kilogram. Mówiąc natomiast o ziemniakach odmiany Irga, czyli produkcie z białym miąższem, ceny dobijają maksymalnie do 12,00 zł za kilogram.

Taki stan rzeczy wynika po części ze wzrastającego popytu na ziemniaki z zagranicy. Konsumenci już w okresie zimowym mieli do dyspozycji warzywo z Egiptu czy Cypru. Jego obecność sprawia, że młody ziemniak od polskich producentów nie jest już niestety niczym specjalnym. Szczególnie, że zagraniczne ziemniaki są dostępne nawet w marketach.

Warto ponadto podkreślić, że rynek nie jest w żaden sposób kontrolowany i dość często spotykamy się ze zjawiskiem fałszowania kraju pochodzenia. Sprzedawcy kupują towar z zagranicy i oferują go jako produkt polski. Niestety kosztem krajowych producentów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl