yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny ogórków szklarniowych spadają… Na rynku pojawia się ogórek gruntowy

Ceny ogórków szklarniowych spadają… Na rynku pojawia się ogórek gruntowy [08.03.2023]

W ostatnim czasie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach cena ogórków szklarniowych, niemal ze wszystkich stron, kieruje się w dół. Nowością wśród ofert jest krajowy ogórek brodawkowy “kolka”. Jak przedstawiają się aktualne ceny w powyższych przypadkach?

Zimowa aura, panująca w ostatnich dniach w Polsce, znajduje odzwierciedlenie w uprawie ogórków. Etap dojrzewania, podobnie jak w przypadku pomidorów, okazuje się zaburzony. Zdarza się, że warzywo nie dorasta do odpowiedniego rozmiaru, a to skutkuje niestety niższymi cenami.

Jak przedstawiają się one aktualnie? Na ten moment ceny krajowego ogórka szklarniowego w typie midi, których mogą oczekiwać producenci, kształtują się na poziomie 9,00-11,00 zł za kilogram. Oznacza to dość znaczący spadek w porównaniu do ostatnich dni lutego, kiedy stawki oscylowały na pułapie 18,00-20,00 zł za kilogram.

Warto także zauważyć, że wśród ofert na rynku napotkamy dość szeroko pojętą konkurencję. W ramach przykładu… Ogórek szklarniowy z Ukrainy jest aktualnie w nieco lepszej sytuacji niż produkt polski. Bardziej sprzyjające warunki pogodowe skutkują bowiem cenami dochodzącymi do 14,00 zł za kilogram. Import z Grecji wiąże się natomiast ze stawkami rzędu 10,00 zł za kilogram.

Przechodząc do krajowej “kolki”… Polskie warzywo pojawiło się na rynku w Broniszach w ostatnich dniach. Cena wejścia okazała się niestety niższa niż ta, której oczekiwali producenci. Na ten moment kształtuje się w przedziale 22,00-24,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Niestety i w tym przypadku należy liczyć się z importem. Co gorsza, importem z Rosji, który stanowi dość silną konkurencję. Stawki oscylują tutaj na pułapie 20,00-22,00 zł za kilogram. Obecność warzywa z zagranicy uniemożliwiła krajowym producentom zwiększenie stawek na starcie.

Warto tutaj zaznaczyć, że to dopiero początek handlu ogórkiem gruntowym. Sytuacja jest więc niestabilna. Kluczowe okażą się najbliższe dni, w których przedstawiona cena może ulec korekcie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl