yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny papryki 2024. Ile polska papryka kosztuje na początku sezonu?

Ceny papryki 2024. Ile polska papryka kosztuje na początku sezonu? [03.06.2024]

Z dnia na dzień jest coraz więcej polskiej papryki na rynku. Dostępna jest zarówno papryka zielona, jak i warzywo o jasnym zabarwieniu. Jak przedstawia się aktualna na dzień 03.06.2024 cena polskiej papryki na Broniszach?

Podaż papryki na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach jest na razie symboliczna, ale zauważalna. To kolejny przykład tego, że aktualny sezon rozpoczął się zdecydowanie szybciej niż w ubiegłym roku. Dla porównania pierwsze większe dostawy krajowej papryki zielonej w zeszłym sezonie miały miejsce w połowie czerwca. Obecnie producenci coraz liczniej oferują swój towar na rynku. Nie tylko zieloną, ale również jasną paprykę. Ile kosztują poszczególne warianty na rynku hurtowym w Broniszach?

Ceny polskiej papryki 2024

Aktualna na dzień 03.06.2024 cena krajowej papryki o jasnym, kremowym zabarwieniu (typ “Blondy”), która zwykle pojawia się na początku sezonu, oscyluje w przedziale od 5,00-6,00 do 7,00 zł/kg. Wśród ofert występuje oczywiście także zielona papryka krajowa. W tym przypadku ceny na Broniszach wahają się w przedziale 9,00-10,00 zł/kg.

Co będzie dalej?

Sezon dopiero się rozpoczyna. Papryk różnych odmian, wyróżniających się różnorakim zabarwieniem, będzie z każdym dniem przybywać. Do krajowej papryki zielonej niebawem dołączy również papryka żółta oraz czerwona. Na szybkość jej dojrzewania mogą mieć wpływ zbliżające się wysokie temperatury oraz nasłonecznienie, co przełoży się na ilość znajdujących się w sprzedaży produktów.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl