yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny polskich pomidorów 2024. Kolejne obniżki na Broniszach

Ceny polskich pomidorów 2024. Kolejne obniżki na Broniszach

Sezon na polskie pomidory rozpoczął się już na dobre. Na rynkach hurtowych, takich jak Bronisze, wzrosła ich dostępność. Ile kosztują pomidory czerwone i malinowe na początku maja 2024 roku?

Początek maja przyniósł wysoką podaż pomidorów na rynkach hurtowych. Warunki pogodowe w kolejnych dniach z pewnością dalej będą sprzyjały szybkiemu dojrzewaniu i dużej dostępności pomidorów. Niemniej, zwiększająca się ilość produktu na rynku wpływa na ceny osiągane przez producentów.

Jeszcze na początku marca ceny za towar najwyższej jakości w handlu hurtowym wynosiły nawet do 25,00 zł/kg. Oczywiście obecnie producenci nie mogą liczyć na ceny choćby zbliżone do zimowych.

Z kolei na początku kwietnia stawki dla pomidorów malinowych osiągały wartości 8,33-13,33 zł/kg. Natomiast cena pomidorów czerwonych w zależności od jakości produktów wahała się w przedziale 7,50-12,50 zł/kg. Ile kosztują obecnie?

Aktualne ceny pomidorów 08.05.2024

Notowane spadki nie są tak dynamiczne, jak w kwietniu, jednak mogą być odczuwalne przez plantatorów. Pomidory czerwone kosztują aktualnie 5,33-6,66 zł/kg (32,00-40,00 zł za 6 kilogramowy karton). Niższy pułap cenowy odnosi się do ilości hurtowych, a wyższe stawki dotyczą sprzedaży detalicznej. Pomidory malinowe są nieco droższe od czerwonych, aktualnie kosztują 6,00-7,66 zł/kg (36,00-46,00 zł za karton o wadze 6 kilogramów).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wzrost podaży polskich pomidorów

Wraz z trwającym sezonem można spodziewać się dalszych zmian w cenach pomidorów. Konsumenci mogą liczyć na atrakcyjniejsze ceny, ale dla producentów może to oznaczać kolejne obniżki.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl