yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny pomidorów kierują się w dół

Ceny pomidorów kierują się w dół [22.05.2023]

Mile widziany zwrot wydarzeń dla konsumentów i powód do niepokoju wśród producentów… Ceny pomidorów odnotowały znaczny spadek w ostatnich tygodniach. Spadek ten można przypisać znacznemu wzrostowi podaży.

Podczas gdy konsumenci rozkoszują się coraz bardziej przystępną ceną, producenci pomidorów zmagają się z wyzwaniami związanymi z niezwykle wysokimi kosztami produkcji. Gdzie szukać przyczyn takiej sytuacji? Głównym podłożem spadku cen pomidorów jest rosnąca podaż na rynku wywołana pogodą. Sprzyjające warunki pogodowe doprowadziły bowiem do ​​poprawy plonów w różnych regionach Polski.

Warto w tym wszystkim zaznaczyć, że producenci polegają na sprzedaży pomidorów. Innymi słowy, sprzedaż to ich główne źródło utrzymania. Obecnie mają więc do czynienia z mniejszymi zyskami i potencjalnymi problemami finansowymi. Spadek cen może ponadto zniechęcić niektórych rolników do uprawy pomidorów w przyszłości, a nawet zmusić ich do poszukiwania alternatywnych upraw. Wszystko zależy od wynagrodzenia…

Na ten moment, tak jak wspominaliśmy, kieruje się ono w dół. W dniu dzisiejszym, mianowicie w poniedziałek 22 maja, na rynku hurtowym w Broniszach ceny oscylowały na poziomie 40,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 6,66 zł za kilogram. Wskazany pułap tyczy się pomidorów czerwonych. W przypadku pomidorów malinowych stawki są nieco wyższe, a konkretnie 45,00 zł za karton, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 7,50 zł.

Mówiąc o sprzedaży detalicznej należy mieć na względzie nieco wyższy pułap, niemniej… Ilości hurtowe najczęściej przynoszą producentom wskazane wyżej wynagrodzenie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl