yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny pomidorów malinowych znacząco spadają…

Ceny pomidorów malinowych znacząco spadają… [27.03.2023]

Wraz ze wzrostem podaży cena krajowych pomidorów malinowych zaczęła kierować się w dół. Początek owego procesu odnotowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, a w dniu dzisiejszym nastąpiły kolejne zmiany. Jakich więc cen pomidorów producenci mogą spodziewać się aktualnie?

W niedalekiej przeszłości na rynku w Broniszach ceny krajowych pomidorów malinowych spadły o 5,00 zł na kartonie. Obawialiśmy się, że jest to początek dużych zmian, mianowicie odejścia cen zimowych. Nic bardziej mylnego… Niedługo później stawki spadły bowiem o kolejne 10,00 zł, a po minionym weekendzie nastąpiła korekta cenowa rzędu 20,00 zł.

Na ten moment producenci oferujący pomidora malinowego na podwarszawskim rynku w Broniszach mogą oczekiwać wynagrodzenia na poziomie 102,00-132,00 zł za 6 kilogramowy karton. W przeliczeniu na kilogram daje nam to stawki rzędu 17,00-22,00 zł. Najczęściej spotykane kwoty za produkt wysokiej jakości oscylują jednak w granicach 21,00 zł za kilogram. Tym samym rośnie podaż krajowego warzywa.

W najbliższym czasie trend może się utrzymać, jednak należy mieć także na względzie nieco gorsze warunki pogodowe, które mogą w pewnym stopniu zahamować dojrzewanie i wpłynąć jednocześnie cenę pomidorów. Mowa oczywiście o niższych temperaturach oraz zdecydowanie bardziej ponurej aurze, mianowicie o ciemnych i pochmurnych dniach.

Wśród ofert pojawiły się również polskie pomidory czerwone. Na ten moment są one nieco droższe od pomidorów malinowych. Wynika to rzecz jasna z ich niższej podaży na rynku. Aktualne stawki, których najczęściej mogą oczekiwać producenci, kształtują się na poziomie 126,00-138,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 21,00-23,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wielu konsumentów będzie patrzeć na to wszystko z nieco innej perspektywy. Na przestrzeni ostatniego roku koszty wszelkich dóbr czy usług wzrosły, a w mediach zaczęły pojawiać się informacje o paragonach grozy, na których jedną z pozycji były właśnie pomidory. Oczywiście jest to zrozumiałe, jednak warto pamiętać, że owe koszty nie omijają producentów, dla których wyższe ceny są uzasadnione.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl