yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny pomidorów sięgnęły dna. Rynek zablokowany

Ceny pomidorów sięgnęły dna. Rynek zablokowany [17.06.2024]

Samochody wypełnione towarem przeznaczonym do eksportu stanęły na podwarszawskich Broniszach. Ceny pomidorów runęły. Ile dziś kosztują pomidory malinowe i czerwone? Sprawdź, co dzieje się na rynku w Broniszach. 

W ramach przypomnienia – jeszcze na początku marca stawki dochodziły do 25,00 zł/kg. Z kolei na początku kwietnia ceny pomidorów malinowych wahały się w granicach 8,33-13,33 zł/kg. Pomidory czerwone były wówczas nieco tańsze i kosztowały 7,50-12,50 zł/kg.

Wraz z rosnącą podażą stawki kierowały się w dół. Znaczące obniżki nastąpiły w drugiej połowie maja, kiedy producenci mogli liczyć jedynie na 5,00 zł/kg. W ostatnich dniach miesiąca ceny wprawdzie wzrosły do 6,00 zł/kg, ale nie na długo.

W minionym tygodniu (14.06.2024) ceny pomidorów malinowych i czerwonych wynosiły od 4,00 do 5,00 zł/kg (od 24,00 do 30,00 zł za karton mieszczący 6 kg warzywa). Wówczas producenci nie spodziewali się jednak, że sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy.

Pomidory na eksport zapchały rynek w Broniszach

Kilkanaście samochodów przeznaczonych na eksport nie wyjechało poza granicę Polski. Nadpodaż momentalnie wpłynęła na ceny, które skierowały się w dół. Ile aktualnie kosztują pomidory na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Hurtowe ilości pomidora malinowego można sprzedać w cenie 3,00 zł/kg (18,00 zł za 6 kg karton). Z kolei cena pomidorów czerwonych oscyluje na poziomie 4,00 zł/kg (24,00 zł za karton). Wskazany pułap jest bardzo niski, co podkreślają producenci.

Warto wspomnieć, że pomidory w tym momencie eksportujemy głównie do Grecji, Włoch, Holandii i Hiszpanii.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl