yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny porów szaleją. Szansa na opłacalną sprzedaż, ale nie dla wszystkich

Ceny porów szaleją. Szansa na opłacalną sprzedaż, ale nie dla wszystkich [12.12.2023]

Kolejny skok cen porów na rynku w Broniszach. Towaru jest coraz mniej. Niektórzy rolnicy korzystają z podwyżek. Inni czekają na dalsze wzrosty. Pozostali nie mogą z kolei wjechać w pole, by zebrać warzywo. Jakie są ceny? 

Aktualne ceny polskich porów na rynku w Broniszach oscylują na poziomie 6,50-7,00 zł za kilogram w hurcie. Towaru jest jednak dość mało. Czy w przyszłości się to zmieni?

Na ten moment tylko część rolników korzysta z wyższych cen porów. Warzywo nie zostało bowiem w pełni zebrane. Tak jak w przypadku marchwi czy pietruszki, nie było to możliwe. Obecnie śnieg topnieje. Na wcześniej zamarzniętych polach pojawia się jednak woda.

Zanim rolnicy przystąpią do zbiorów będą musieli odczekać. Okno zbiorcze jest natomiast bardzo wąskie. Trudno jest przewidzieć czy pogoda pozwoli nadrobić zaległości.

Niektórzy rolnicy wstrzymują się ponadto ze sprzedażą. Oczekują na jeszcze wyższe ceny. Liczą, że zminimalizują tym rekordowo wysokie koszty poniesione w aktualnym sezonie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co z importem? Importerzy sprowadzają na rynek pory z Flandrii. Ich cena kształtuje się na zbliżonym poziomie. Tamtejsi rolnicy również zmagają się z podobnymi problemami, jeśli chodzi o zbiory. Dostarczany produkt, względem poprzednich lat, prezentuje niską jakość.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl