yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny warzyw kapustnych w hurcie

Ceny warzyw kapustnych w hurcie

Od dłuższego czasu ceny warzyw kapustnych są raczej na stabilnym poziomie. Na piedestał wybija się kapusta pekińska, ale tutaj pobyt jest wciąż na średnim poziomie. Do tego dochodzi brak siły roboczej. Często się słyszy, że cała rodzina jest na kwarantannie, a pracowników ze Wschodu brakuje i nie ma kto pracować.

Cena kapust głowiastej białej od świąt Bożego Narodzenia pozostaje na stałym poziomie. Nie widać tutaj zwyżek cenowych. Zapakowana w worek raszlowy hurtownie w regionie Krakowa płacą ok. 1,1 zł/kg, za luz – ok. złotówki. Typowo marketowy towar zapakowany do kartonów nieco drożej – 1,3-1,4 za kilogram.

W tym tygodniu kapusta czerwona oscylowała na poziomie 2 zł/kg. Z kolei importowana z Niemiec, bo taka też się pojawia na krajowym rynku, ok. 1,7 zł/kg.

Czy ceny kapusty pekińskiej pójdą w górę?

Pewnie wielu z Was zastanawia się co robić z kapustą pekińską. Czy jest to dobry moment, by otworzyć komorę chłodniczą i zacząć sprzedawać towar? A może jednak wstrzymać się ze sprzedażą do marca lub kwietnia? Niestety nie mamy odpowiedzi na to pytanie. Ceny kapusty pekińskiej na rynku hurtowym oscylują na poziomie od 2,5 do 3 zł/kg. Jak informują nas firmy pośredniczące w zakupie: Obserwujemy duży problem ze zbytem kapusty pekińskiej. Nie możemy liczyć na eksport, bo nie jesteśmy konkurencyjni cenowo. Dziś nawet możemy mówić o lekkim spadku cenowym. Jaka będzie cena w marcu czy w kwietniu? Wszyscy oczekujemy, aby kapusta kosztowała 5 zł/kg, ale obawiam się, że ta cena może być nierealna. Mamy informacje rynkową, że na Węgrzech produkcja wczesnej kapusty pekińskiej jest znacząca. Towar z tego rynku pojawi za kilka tygodni (ok. 20 marca, w zależności od warunków atmosferycznych). Do tego dochodzi problem z pracownikami ze Wschodu. Towaru jest dużo, a zejście wciąż słabe. Czy to się zmieni? Ogólnie cena jest bardzo dobra, ale wiadomo każdy czeka na jeszcze lepszą. Tak naprawdę to nie my dyktujemy ceny, lecz rynek zachodni i o tym musimy pamiętać. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A Wy co sądzicie o tych cenach warzyw kapustnych?

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl