yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny ziemniaków w górę, ale czy na długo? Ile kosztuje dziś kilogram...

Ceny ziemniaków w górę, ale czy na długo? Ile kosztuje dziś kilogram ziemniaków?

Ceny ziemniaków skierowały się w górę. Ile dziś kosztuje kilogram młodych zimniaków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Które odmiany są najdroższe w dniu 08.07.2024? 

Ceny ziemniaków na rynku w Broniszach w poprzednim tygodniu przedstawiały się na poziomie 22,00-24,00 zł za 15 kg worek (1,46-1,60 zł/kg). Wskazany pułap odnosił się do odmian, które charakteryzowały się żółtą barwą. Nieco inaczej sytuacja wyglądała w przypadku ziemniaków o jasnym zabarwieniu miąższu, czyli odmian Irga czy Arrow. Producenci mogli bowiem spodziewać się 30,00 zł za worek (2,00 zł/kg) w hurcie.

Aktualne ceny ziemniaków na Broniszach

Warunki pogodowe uległy zmianom. Producenci tłumaczą tym aktualną sytuację na rynku. Ilość ziemniaków na początku aktualnego tygodnia okazała się nieco niższa, przez co ceny skierowały się w górę. Ile wynoszą aktualnie? Na dzień 08.07.2024 ceny młodych ziemniaków o żółtej barwie miąższu na rynku hurtowym w Broniszach dochodzą do 28,00 zł za worek, czyli 1,86 zł/kg. W przypadku jasnych odmian (Arrow, Irga) cena przedstawia się natomiast na poziomie 35,00 zł za worek. W przeliczeniu stawki wynoszą 2,33 zł/kg.

Warto jednak podkreślić, że wskazane wyżej ceny mogą okazać się tylko chwilowe. Ilość rolników na rynku była bowiem dość niska, przez co mogli oni nieco zwiększyć swoje oczekiwania. Młode ziemniaki wciąż nie sprzedawane są ponadto “na palety”. W momencie, w którym towar zacznie pojawiać się w dużym hurcie, ceny staną się zdecydowanie bardziej stabilne. Wpływ na ceny ma także import, który aktualnie znika z rynku w Broniszach.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl