yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCodzienne kontrole owoców i warzyw w Krakowie. Na celowniku nieuczciwi handlarze

Codzienne kontrole owoców i warzyw w Krakowie. Na celowniku nieuczciwi handlarze

Od dnia 22 maja 2024 roku przeprowadzane będą codzienne kontrole na Placu Handlowym Rybitwy w Krakowie. Na celowniku są nieuczciwi handlarze, którzy fałszują kraj pochodzenia i sprzedają produkty niskiej jakości. 

Wszystko zaczęło się od nieustających doniesień o oszustwach, do których dochodziło na rynkach w całym kraju. Instytucje zareagowały i już 16.05.2024 odbyły się pierwsze inspekcje. Sprawdzano pochodzenie i prawidłowe oznakowanie produktów importowanych, wprowadzanych do obrotu na rynkach hurtowych. Na tym się jednak nie skończyło, a inspektorzy (Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi) powrócili na rynki w Polsce już 21.05.2024.

We wszystkim uczestniczył także wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. Podkreślał on, że kontrole na terenie całego kraju, oprócz pochodzenia i znakowania produktów importowanych, obejmują również jakość i parametry owoców czy warzyw. Jakie były efekty pierwszych kontroli? Wykryto liczne nieprawidłowości, np. w przypadku ziemniaków sprowadzonych z Rumunii oraz nieoznakowanych greckich truskawek, czy czereśni pochodzących z południa Europy. Nieprawidłową jakość handlową stwierdzono także w partii pomidorów. A to tylko niektóre z nieuczciwych praktyk stosowanych przez handlarzy.

I co z tego wyniknęło? Krótko mówiąc, miarka się przebrała.

Codzienne kontrole w Krakowie

Zapadła decyzja, że od dnia 22 maja 2024 r. WIJHARS przeprowadzać będzie codzienne kontrole na Placu Handlowym Rybitwy w Krakowie, w zakresie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Wszystkie działania mają na celu wyeliminowanie nieuczciwych praktyk prowadzonych przez handlarzy na rynkach, zaprzestanie wprowadzania do obrotu towaru, który nie powinien się tam znaleźć.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przyglądanie się funkcjonowaniu rynków będzie odbywało się nieustannie. Władze apelują również o zgłaszanie wszelkich sygnałów nieprawidłowości w przypadku ich podejrzenia do oddziałów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Dzięki wspólnemu działaniu konsumenci będą mieli pewność co do jakości produktów, a przedsiębiorcy nie będą musieli sprzedawać polskich produktów równocześnie z nieuczciwą konkurencją.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl