yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCoraz droższe paliwo

Coraz droższe paliwo

Wielu z nas już odczuło po kieszeni podwyżkę paliw. Na niektórych stacjach za litr PB 98 i PB 95 trzeba zapłacić nawet 6 zł. I to nie jest żaden fake news, choć pewnie byśmy tego oczekiwali. 

W maju 2020 r. cena PB 95 spadła do poziomu 3,84 zł za litr, co było najniższym jej poziomem od 2009 r. Diesel był nieco droższy i kosztował 3,96 za litr. To było spowodowane pandemią i lockdownem, mniejszym zapotrzebowaniem na paliwa.

Dziś, o cenach zaczynają decydować czynniki rynkowe – dowiadujemy się z portalu money.pl. Obecnie na stacjach średnie ceny zupełnie już nie przypominają tych pandemicznych. Według e-petrol obecnie za PB 98 płacimy średnio 5,68-5,80 zł za PB 95 5-38-5,49 zł, a ON kosztuje od 5,28 do 5,39 zł.

Jakub Bogucki przewiduje, że w lipcu i sierpniu ceny będą jeszcze rosły, ale maksymalnie o ok. 10 gr. Jak zastrzega, kilkumiesięczne prognozowanie może zawierać błąd ze względu na możliwe pojawienie się w Polsce i Europie czwartej fali pandemii. Wtedy, ceny zamiast rosnąć, zaczną spadać.

źródło: money.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl