yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCzy będą rekompensaty dla rolników, którzy kupili droższe nawozy? Minister Kowalczyk odpowiada

Czy będą rekompensaty dla rolników, którzy kupili droższe nawozy? Minister Kowalczyk odpowiada

Podczas dzisiejszej konferencji w Ministerstwie Aktywów Państwowych minister rolnictwa Henryk Kowalczyk został zapytany m.in. o przewidywania dotyczące cen nawozów a także o kwestię rekompensat dla rolników, którzy kupili nawozy przed obniżkami.

– Jeśli chodzi o oceny nawozów to oczywiście bardzo trudno przewidywać przyszłość […]. Podkreślam to bardzo wyraźnie, że ceny nawozów są wprost uzależnione od cen gazu. Gaz drożał, nawozy również, teraz na szczęście gaz jest tańszy i ceny nawozów również są niższe. Jaka będzie przyszłość, trudno powiedzieć. Ja mam nadzieję, że ona będzie stabilna, natomiast pamiętajmy o tym, że wojna w Ukrainie trwa nadal. Mogą być różne etapy i skala tej wojny, może być różnie na rynku cen gazu – mówił minister Kowalczyk.

– Jeśli chodzi o rekompensaty to tak jak już zapowiadałem. W ubiegłym roku rekompensaty do zakupu nawozów były stosowane ze względu na to, że wielu rolników sprzedało zboża jeszcze za 700-800 zł za tonę, a wtedy zaskoczyły ich ceny nawozów rzędu ponad 3000 zł za tonę. W tym momencie ceny były wyższe. Oczywiście rolnicy różnie swoją politykę kształtowali; zawsze najbezpieczniejsza jest polityka dywersyfikacji zakupów, a więc zakupowania części potrzeb, bo wtedy jak coś stanieje, to mamy mniejsze straty, jak coś zdrożeje, to mamy też jakąś część zysków. W tym momencie my koncentrujemy się bardziej w zakresie pomocy zbożowej, nie nawozowej, dlatego że trudno mówić o dopłatach, jeśli ceny nawozów w tym momencie spadły – tłumaczył Kowalczyk.

Źródło: WRP.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl