yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy będzie korekta cenowa na stacjach paliw?

Czy będzie korekta cenowa na stacjach paliw?

24. tydzień roku pod znakiem spadku cenowego paliw. Czy ten trend pozostanie na dłużej?

W polskich rafineriach 24 tydzień tego roku upłynął pod znakiem przeceny – zmiany cen nie miały tym razem charakteru skokowego i obniżki cen benzyn kształtowały się na poziomie od 0,52 do 1,20 proc. Średnia cena najbardziej popularnej benzyny bezołowiowej 95 wynosi dziś 5125 zł netto, to o 62 zł mniej niż w ubiegły piątek. Olej napędowy w rafineriach także potaniał w ostatnich dniach o 25 zł i kosztuje przeciętnie 4943,60 zł netto za 1000 litrów. Większe spadki cen pojawiły się w połowie tygodnia, ale w przypadku benzyn częściowo zostały zniwelowane wczorajszą podwyżką. Wg prognoz e-petrol.pl dla rynku hurtowego w sobotę można spodziewać się bardzo niewielkich korekt w cennikach rafinerii, a to oznacza, że także na stacjach ceny powinny zachować się stabilnie.

Z ostatniego monitoringu cen na stacjach paliw, przeprowadzonego przez e-petrol.pl 14 czerwca 2023 r. wynika, że przeciętnie litr najpopularniejszej benzyny 95 kosztował 6,51 zł po spadku o grosz, a za olej napędowy po 6-groszowej obniżce kierowcy płacili przeciętnie 6,11 zł.

Prognozowane niewielkie obniżki cen hurtowych w rafineriach raczej nie znajdą odzwierciedlenia na stacjach paliw. Analiza e-petrol.pl na nowy tydzień (19-23 czerwca) przewiduje, że średnia cena benzyny 95 na polskich stacjach paliw powinna, podobnie jak w tym tygodniu, mieścić się w przedziale 6,46-6,57 zł/l, a litr oleju napędowego może kosztować przeciętnie 6,08-6,21 zł. Korekty cen, przynajmniej na razie, nie muszą obawiać się właściciele samochodów z instalacją gazową

źródło: e-patrol

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl