yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCzy zapłacą wczesne ziemniaki?

Czy zapłacą wczesne ziemniaki?

Pomimo, że zima była dość łaskawa, to jednak przedwiośnie nie sprzyjało wczesnym nasadzeniom ziemniaka pod osłonami. Termin pierwszych zbiorów może być opóźniony o kilka tygodni. 

W ubiegłym roku w podkrakowskim zagłębiu warzywniczym pierwsze nasadzenia sadzeniaków odbywały się już końcem lutego. Z kolei w obecnym sezonie obserwujemy przesunięcie terminu o dwa, trzy tygodnie. Podobnie sytuacja przedstawia się w innych regionach Polski. Zdaniem rolnika spod Sieradza: Pierwsze sadzenie ziemniaków w naszym gospodarstwie odbyły się w ostatnim tygodniu marca. Wcześniej warunki atmosferyczne nie pozwalały na wyjazd w pole. Ci, którym udało się posadzić ziemniaki miesiąc temu, do tej pory nie widać wschodów roślin. Jeżeli aura nie będzie sprzyjać, to młodych, krajowych ziemniaków nie będzie w połowie maja. Wczesnych ziemniaków będzie można spodziewać się w końcówce maja lub na początku czerwca – informuje producent wczesnych ziemniaków z regionu Sieradza.

Wysokie koszty produkcji zniechęcają producentów do uprawy wczesnych ziemniaków. Dodatkowo niestabilna cena w tym okresie także nie zachęca do ich uprawy. Niemniej mniejsza podaż może wpłynąć na wyższe ceny. Jak przewidują eksperci, tegoroczne młode ziemniaki mogą zapłacić i osiągnąć poziom 10-12 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl