Dopłaty bezpośrednie 2023 – ile wniosków już złożono

Fot. Pixabay

Wielkopolska Izba Rolnicza opublikowała zestawienie przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, według którego wynika, że na dzień 25 maja 2023 r. wnioski, w całym kraju złożyło 793 913 rolników, w tym w Wielkopolsce 64 807.

W ramach złożonych wniosków, rolnicy wnioskują o 297 300 ekoschematy, w tym o 25 722 w Wielkopolsce. Województwa, które przodują we wnioskowaniu o ekoschematy to: mazowieckie, lubelskie, łódzkie, podlaskie i wielkopolskie. Najmniejszym zainteresowaniem, te praktyki cieszą się w województwie lubuskim.

Najchętniej wybierany jest ekoschemat „Rolnictwo węglowe”, bo stanowi 80,31 % wszystkich wskazywanych ekoschematów. Najmniejszym wzięciem cieszy się ekoschemat „Biologiczna ochrona upraw” – łącznie 579 złożonych wniosków, pojedyncze wnioski dotyczą również „Integrowanej produkcji roślin” (2507 złożonych wniosków) oraz „Roślin miododajnych” (2564 złożonych wniosków). Stosunkowo niewielkim zainteresowaniem cieszy się ekoschemat „Dobrostan zwierząt” z wynikiem 15,50 % w stosunku do wszystkich ekoschematów, o które wnioskowali rolnicy.

Na ekoschemat „Rolnictwo węglowe” złożono w sumie 283 773 wniosków.

Termin naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filera WPR mija 30 czerwca 2023 r.

Źródło: WIR, ARiMR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. orka ciągnik praca
  2. Importowana rzodkiewka z Włoch

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności