yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
RynekDuże zbiory cebuli w UE

Duże zbiory cebuli w UE

Zbiory cebuli w UE w 2017 roku są szacowane na 6,01 miliona ton, tylko nieco ponad 1% mniej niż w roku poprzednim. Jednak wartość rynkowa tej cebuli prawdopodobnie spadnie w porównaniu z jakością tej, którą zebrano w ubiegłym roku – pisze Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI).

Po spotkaniu przedstawicieli sektora cebuli z siedmiu ważnych krajów UE produkujących to warzywo AMI opublikowało szacunkową ilość 6,017 mln ton cebuli – podobną jak w roku poprzednim, ale wskazało na istotne różnice. Podczas gdy bardzo dobra jakość w poprzednim roku wynikała z optymalnych warunków zbiorów, w tym roku jest ona pod znakiem zapytania- chodzi o trwałość. Na wielu obszarach północno-zachodniej Europie, a także w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii producenci nie mogli prowadzić terminowych zbiorów z powodu uporczywych opadów. W południowej Europie dymka często musiała wytrzymywać temperatury przekraczające 40˚C, co również rodzi pytania o jej trwałość. Wartość rynkowa cebuli może być zatem znacznie mniejsza, niż w poprzednim sezonie.

za: fruchthandel.de

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl