yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościDziś kolejne kontrole na rynkach hurtowych w Polsce. "Brygady Tygrysa" w akcji

Dziś kolejne kontrole na rynkach hurtowych w Polsce. “Brygady Tygrysa” w akcji

Michał Kołodziejczak, wraz z “brygadą”, kolejny raz kontroluje dziś (21.05.2024) rynki hurtowe w Polsce. Celem są nieprawidłowości w owocach i warzywach, które sprowadza się do Polski. Tylko w pierwszych godzinach kontroli wykryto, że ziemniaki z Rumunii są przepakowywane i sprzedawane jako polskie. 

Dziś (21.05.2024) odbywają się kolejne kontrole na rynkach hurtowych w Polsce. Michał Kołodziejczak, wraz z odpowiednimi służbami, sprawdza produkty importowane pod kątem jakości, a także odpowiedniego oznakowania. Tylko w pierwszych godzinach kontroli wykryto problem, o którym już wspominaliśmy, a są nim ziemniaki z Rumunii, które są sprzedawane jako produkt polski. Proceder należy ukrócić w trybie natychmiastowym.

Polskie ziemniaki prosto z Rumunii

– Rumuńskie ziemniaki sprzedawane jako polskie, bez dołączonych dokumentów, bez odpowiedniego znakowania, a nawet samochód z którego były sprzedawane miał ściągniętą tablicę rejestracyjną – relacjonuje Michał Kołodziejczak. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku czereśni z południowej Europy, które są sprzedawane bez jakichkolwiek oznaczeń. Krótko mówiąc, polscy producenci zmagają się z nieuczciwą konkurencją.

“Brygady Tygrysa” w akcji

– Tak, to wszystko działo się dziś w Krakowie na Rynku Hurtowym Rybitwy – dodaje Kołodziejczak, przedstawiając sytuację szerszemu gronu odbiorców. – Uczciwy handel, bezpieczne produkty i zdrowa konkurencja – o to zadbamy – dodaje Michał Kołodziejczak podczas dzisiejszych kontroli na rynkach hurtowych w Polsce.

Sprawą nieprawidłowości, jak wymownie zaznaczył Michał Kołodziejczak, zajmują się “Brygady Tygrysa”. Kontrole przeprowadza bowiem Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl