yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościEuropa pogrążona w protestach. Komisja Europejska zaczyna dostrzegać problemy rolników?

Europa pogrążona w protestach. Komisja Europejska zaczyna dostrzegać problemy rolników?

Protesty rolników wybuchły zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy. Zdaniem Czesława Siekierskiego, KE zaczyna dostrzegać problemy związane z liberalizacją handlu z Ukrainą czy wymaganiami Zielonego Ładu. Co jednak zrobi Polska, jeśli nadchodzące decyzje KE okażą się nieprzychylne dla rolników?

Protesty rolników w Polsce i Europie

– Protesty rolników objęły już nie tylko Polskę, ale i inne kraje Europy. Dzięki temu, KE zaczyna lepiej dostrzegać problemy, związane z liberalizacją handlu z Ukrainą, czy wymaganiami Zielonego Ładu – mówił Czesław Siekierski w audycji „Sygnały dnia”.

Siekierski zwrócił przy tym szczególną uwagę na Zielony Ład. – Wysokie wymogi Zielonego Ładu podnoszą koszty, produkcja przestaje się opłacać. W okresie kryzysu rozwiązania muszą być racjonalne. Rolnicy dbają o środowisko i dobrostan zwierząt, ponieważ ma to wpływ na jakość produkcji. Niektóre prace rolnicze wykonuje się w zależności od pogody, nie może więc UE narzucać z góry terminów ich wykonywania – zaznaczył minister.

Handel z Ukrainą. Co dalej?

Handel z Ukrainą, a konkretnie niekontrolowany import tamtejszych produktów, także jest sprawą, która wymaga pilnych działań. Czesław Siekierski, odnosząc się do tej kwestii, zapewnił wszystkich, że embargo na ukraińskie zboże i inne produkty nie zostanie zniesione. – Zgodnie z tym, co zapowiedział premier Donald Tusk – dopóki nie wypracujemy wspólnego stanowiska, które będzie chroniło polskich rolników – embargo na ukraińskie zboże nie zostanie zniesione – podkreślił Czesław Siekierski.

– Rozmowy dotyczą również innych produktów rolniczych, jak cukier czy owoce. Liberalizacja zasad handlu spowodowała, że Ukraina gospodarczo znalazła się w Europie, choć ich produkcja nie spełnia europejskich wymogów. Trzeba to uregulować – dodał.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto przy tym zaznaczyć, że już w tym tygodniu może zapaść decyzja KE tycząca się przedłużenia zasad liberalizacji handlu z Ukrainą. Obietnica Czesława Siekierskiego odnośnie embarga na ukraińskie zboże ma więc duże znaczenie dla polskich rolników.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl