Filipiny: kolejne problemy w sektorze rolniczym

Oprócz wielu braków żywności, filipiński sektor rolniczy może napotkać więcej problemów w przyszłości. Częściowo winne są czynniki zewnętrzne, zwłaszcza inflacja. Ale są też problemy strukturalne. 

Pisaliśmy już o rekordowych cenach cebuli na Filipinach, dziś przyszła kolej na czosnek. W zeszłym tygodniu Filipińska Izba Rolno-Spożywcza ostrzegła tamtejszy rząd przed zbliżającym się niedoborem czosnku.

Filipińczycy spożywają co najmniej 100 000 ton czosnku rocznie, ale lokalni rolnicy mogą zaspokoić tylko 10 procent popytu. Czosnek jest jednym z podstawowych produktów w diecie przeciętnego Filipińczyka. Dziś tamtejsze izby rolnicze apelują do rządu, by ten nie uciekał do importu jako szybkiego rozwiązania. W przeciwnym wypadku, sytuacja z rekordowymi cenami sięgnie również rynku czosnku.

Czytaj także: Filipiny: cebula droższa od wołowiny

Zdaniem izb rolniczych warto inwestować w programy, które mogą zwiększyć produktywność. Filipińczycy produkują zaledwie 2 do 3 ton z hektara, znacznie mniej niż w innych krajach, gdzie średni plon wynosi 15 ton z hektara.

Źródło: Freshplaza

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności