yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGrupa Azoty chce zwiększyć produkcję. Pojawiają się sprzeczne informacje…

Grupa Azoty chce zwiększyć produkcję. Pojawiają się sprzeczne informacje…

Grupa Azoty poinformowała o planowanym zwiększeniu produkcji. Ma to być efektem zmian cen na europejskim rynku gazu oraz prognoz tyczących się popytu. Niemniej… W mediach pojawiły się przedtem wypowiedzi pracowników, którzy opisali aktualną sytuację panującą w zakładach Grupy Azoty. Krótko rzecz ujmując, zwiększenie produkcji może nie być takie proste.

W mediach pojawiły się doniesienia o aktualnej sytuacji w Grupie Azoty. Zdaniem pracowników jednej ze spółek, mianowicie Zakładów Azotowych „Puławy”, które odpowiadają za znaczną część przychodów Grupy Azoty, niemal cała produkcja stoi. – Takiej sytuacji nie było od 60 lat. Zwykle panował tu hałas. Teraz wiele instalacji jest wyłączonych, a te, które działają, pracują na około 10 proc. mocy. To doprowadzanie polskiego przemysłu nawozowego do ruiny – mówią pracownicy w wywiadzie z money.pl.

Tymczasem, Grupa Azoty wydała komunikat, w którym informuje o zwiększeniu produkcji w swoich zakładach. – W związku z korektą cen na europejskim rynku gazu w ostatnich tygodniach maja 2023 r. oraz prognozami w obszarze popytowym spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty zwiększają poziomy produkcji na swoich instalacjach. Nasze spółki reagują na zmiany rynkowe i podejmują aktywne działania w celu dostarczania konkurencyjnych produktów na rynek, co powinno znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych kolejnych miesięcy – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

W czym więc leży problem? Według pracowników Zakładów Azotowych „Puławy”, gdzie produkcja poszczególnych produktów nawozowych ma wzrosnąć od 1 czerwca o ponad 100% względem końca maja, ponowne uruchomienie linii technologicznych po tak długim przestoju może nie być możliwe. Warto także zaznaczyć, że wielu z nich wskazuje na dodatkowy problem, czyli brak specjalistów, których uprzednio zwolniono. Takie stanowisko jest rzecz jasna sprzeczne z tym, co podaje Grupa Azoty w swoich komunikatach.

Niemniej, obawy pracowników Zakładów Azotowych „Puławy” nie są podzielane przez zarząd owej spółki. – Sytuacja Grupy Azoty PUŁAWY jest stabilna. Kilka dni temu wznowiliśmy produkcję melaminy, a teraz dzięki niższym cenom gazu ziemnego na rynku, możemy zwiększyć produkcję nawozów i zaoferować rolnikom produkt po akceptowalnej cenie. Liczymy na to, że zawirowania na rynku surowcowo-energetycznym ustaną i będziemy mogli wrócić do przewidywalnych dla naszych klientów cyklów cenowych – informuje Marcin Kowalczyk, Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pozostaje pytanie… Kto ma w tym wszystkim rację?

Źródło: grupaazoty.com / money.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl