yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościGrupa Azoty uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów

Grupa Azoty uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów

Grupa Kapitałowa Grupa Azoty kontynuuje realizację zielonych projektów w ramach segmentu Agro. W tym celu, w swoich gdańskich zakładach – Grupie Azoty Fosfory – uruchamia Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów.

– Mamy świadomość tego, że europejski Zielony Ład nakłada na polskich rolników bardzo ambitne cele w zakresie ochrony środowiska. Tym bardziej cieszy nas rozwój oferty Grupy Azoty w kierunku zapewniającym rolnikom dostęp do nowoczesnych produktów, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe – powiedział Karol Rabenda, Wiceminister Aktywów Państwowych.

Jak informuje Grupa Azoty, decyzja o otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego Bionawozów związana jest z bogatym doświadczeniem spółki w zakresie formuł nawozowych odpowiadających na potrzeby zrównoważonego rolnictwa. Tym samym – po uwzględnieniu posiadanych kompetencji i zaplecza technologicznego – Grupa Azoty Fosfory będzie pełnić rolę centrum kompetencyjnego Grupy Kapitałowej w obszarze bionawozów.

– Nowoczesne rolnictwo staje obecnie przed wieloma wyzwaniami związanymi z Europejskim Zielonym Ładem. Od europejskich producentów nawozów wymagają one wykorzystywania inteligentnych technologii przyjaznych środowisku. Grupa Azoty dysponuje zapleczem technologicznym oraz ponad 95-letnim doświadczeniem, które pozwala odpowiadać na wymagania współczesnego, zrównoważonego europejskiego rolnictwa. Gdańskie Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów będzie wyznaczać nowe trendy w obszarze efektywnych i bezpiecznych dla środowiska formuł nawozowych – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Warto wskazać, że już od 2021 roku w gdańskich zakładach, na dedykowanej infrastrukturze produkowane są wieloskładnikowe nawozy z linii Fosfarm, powstające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym. Infrastruktura ta zostanie wykorzystana w kolejnych planowanych projektach badawczo-rozwojowych – tym razem związanych z bionawozami. Wśród tych projektów znajdują się m.in.: opracowanie technologii produkcji nawozów mineralno-organicznych, czy też opracowanie technologii produkcji nawozów z wykorzystaniem popiołów ze spalania biomasy. Planowana jest również budowa nowej instalacji pilotażowej przy wsparciu środków finansowych pochodzących z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki „Ścieżka Smart” o zakładanym budżecie 6 000 000 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– […] Chcemy tworzyć nowoczesne produkty, wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkulacyjnej, które będą przyjazne środowisku i przystępne cenowo dla rolników. Korzystając z wysokich kompetencji naszej kadry inżynierskiej, synergii płynącej z tego, że jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, przy dodatkowym wsparciu z funduszy europejskich, rozpoczynamy tworzenie w Gdańsku nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Bionawozów – wskazuje Wojciech Dawidziuk, Prezes Zarządu Grupy Azoty Fosfory.

Źródło: grupaazoty.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl