yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościHandel ustał - trudno nawet mówić o cenie. Aktualne ceny fasolki szparagowej...

Handel ustał – trudno nawet mówić o cenie. Aktualne ceny fasolki szparagowej [03.06.2024]

Przed długim weekendem stawki za fasolkę szparagową osiągały wartości około 20,00 zł/kg. Obecnie cena poszybowała w dół, a ma to związek z dużą podażą produktu i brakiem zainteresowania klientów. „Handel ustał, więc trudno nawet mówić o cenie” – tak sytuację komentują sprzedający. Ile kosztuje fasolka szparagowa w dniu 03.06.2024?

Pierwsza fasolka szparagowa pojawiła się na rynku w podwarszawskich Broniszach w połowie kwietnia. Wówczas jej ceny oscylowały na poziomie 60,00 zł/kg! Aktualne stawki niestety nie są nawet zbliżone do wartości uzyskiwanych przez producentów na początku sezonu.

Aktualne ceny fasolki 03.06.2024

Giełda w Broniszach notuje obecnie bardzo dużą podaż fasolki szparagowej. Chwilowo rynek jest przesycony tak ogromną ilością. Producentów oferujących towar jest wielu, a klientów niestety brakuje. Rolnicy od rana liczyli na to, że krajową fasolkę uda się sprzedać w cenie około 14,00 – 15,00 zł/kg, jednak może okazać się, że nie będzie takiej możliwości.

Co dalej z cenami fasolki szparagowej?

Przewidywania nie są pozytywne. Producentów stopniowo będzie przybywać. Sukcesywnie, wraz z ich liczbą, cena będzie jeszcze bardziej spadać. Fasolka pochodzi z tunelów, dlatego jako przedplon musi ustąpić miejsca, np. papryce. Stąd wynika tak wysoka podaż na rynku.

W przypadku upraw gruntowych nie wiadomo jeszcze, jak będzie rozkładała się sprzedaż. Jest szansa na zwiększenie cen wraz z mniejszą ilością towaru na rynku, jednak nie jest wykluczone, że wysoka podaż może się utrzymywać, a to przyczyni się do kolejnych spadków.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl