yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHandel wciąż nie powrócił do normalności, ale ceny marchwi utrzymują się na...

Handel wciąż nie powrócił do normalności, ale ceny marchwi utrzymują się na wyższym poziomie [13.02.2024]

Na rynku jest coraz mniej marchwi, którą producenci zebrali po mrozach. Ceny w większości przypadków utrzymują się na wyższym poziomie. Handel wciąż nie powrócił jednak do normalności. Jakich cen spodziewać się na rynku hurtowym w Broniszach?

Jakie są aktualne ceny krajowej marchwi?

Aktualnie polscy producenci mogą oczekiwać na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach stawek na poziomie 2,80-3,00 zł za kilogram. Warto jednak podkreślić, że tyczy się to towaru najwyższej jakości. Kluczowy jest również termin zbioru. Wyższe stawki osiągalne są tylko w przypadku, w którym producent zebrał towar z pola przed mrozami.

Warto przy tym przypomnieć, że w poprzednich tygodniach na rynku pojawiało się dużo marchwi, którą zebrano w późniejszym terminie. W tym przypadku producenci mogli spodziewać się stawek oscylujących na zdecydowanie niższym poziomie. Aktualnie towaru tego typu jest zdecydowanie mniej na Broniszach. Dominuje marchew wysokiej jakości.

Stawki są rzecz jasna zależne od okoliczności w danym momencie. Warunki na rynku, jeśli chodzi o handel, przedstawiają się bowiem niezbyt korzystnie. Sytuacja zaczęła się wprawdzie poprawiać, ale niższe obroty wciąż są w dużym stopniu odczuwalne.

Ile kosztuje importowana marchew?

Na rynku w Broniszach pojawia się także importowana marchew. Warzywo niezmiennie sprowadzane jest z Holandii. Na ten moment towar spoza granic Polski kosztuje nieco więcej niż lokalny produkt. Cena zamyka się bowiem w przedziale 3,00-3,20 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl