yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościHolandia: Ceny warzyw ekologicznych nieznacznie się poprawiają

Holandia: Ceny warzyw ekologicznych nieznacznie się poprawiają

Rynki ekologiczne cebuli i marchwi stopniowo zyskują na popularności. Ale ziemniaki stołowe pozostaną przez chwilę za półkami.

Rynek cebuli ekologicznej zyskuje na popularności głównie w Wielkiej Brytanii i Niemiec. Historia mówi, że aktualne ceny są znacznie wyższe niż w zeszłym tygodniu. Cebula bezpośrednio z przechowalni kosztuje średnio około 42 euro/100 kg. Wśród producentów i handlowców panuje przekonanie, że ceny będą nadal rosły. „Sezon jest wciąż długi” – powiedział jeden z handlowców. Powstaje zatem pytanie, gdzie jest ta górna granica i kiedy zostanie osiągnięta? Oczywiście jest to pytanie, które regularnie jest zadawane przez producentów. W takiej sytuacji rynkowej bardzo trudno jest wskazać właściwy poziom cen. Wskazana cena DCA (Dollar Cost Averaging, red. Uśrednienie Ceny Dolara) wynosi od 42 do 44 euro za drobne/średnie partie 100 kg. Producent ma nieco mniejszy popyt i dostaje od 38 do 42 euro za 100 kilogramów.

Ceny marchwi nieznacznie się poprawiają
Korzystne są perspektywy dla producentów marchwi. Prowadzi to do pozytywnego uczucia, w którym ogrodnicy już odważnie proszą o większą stawkę, w konsekwencji w niektórych przypadkach udaje im się to osiągnąć. Należy podkreślić, że w tym przypadku ceny sprzedażowe są nadal niskie, a prawdziwy handel jeszcze się nie rozpoczął. Rynek marchwi ekologicznej waha się w tym tygodniu w przedziale, który nieznacznie wzrósł do cen DCA Indication od 28 do 32 euro za 100 kilogramów – ponad 2 euro więcej niż w zeszłym tygodniu. 

Wiadomości o ekologicznych ziemniakach
Rynek informuje „brak wiadomości”, jeśli chodzi o handel twardymi, gotowanymi i mącznymi ziemniakami stołowymi. Popyt, którego nadal oczekuje się od Niemiec, wciąż nie nadchodzi. Najwyraźniej sami wschodni sąsiedzi nadal mają wystarczająco dużo swoje towaru. Oczywiście możliwe jest również, że pozyskują ziemniaki skądinąd, ale jest na to niewiele sygnałów lub nie ma ich wcale. Czekanie to więc motto holenderskich właścicieli tych ziemniaków. I nic nie wskazuje na to, że duże wahania cen są nieuchronne. Na rynku panuje spokój, a przedział cenowy pozostaje taki sam, jak w ubiegłym tygodniu w cenach DCA Indication od 25 do 28 euro za 100 kilogramów.

Źródło: Boerenbusiness

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl