yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHolenderscy rolnicy wzięli przykład z Niemców -zablokowali magazyn centralny Jumbo

Holenderscy rolnicy wzięli przykład z Niemców -zablokowali magazyn centralny Jumbo

Producenci rolni z Holandii podchwycili niemiecki przykład i dzisiaj rano zablokowali centra dystrybucji sieci Jumbo w Woerden (Utrecht) i  Veghel- donosi policja.

W czwartek wygasło ultimatum organizacji rolniczej Farmers Defence Force (FDF). Grupa  zażądała, aby supermarkety przekazywały 3 procent swoich obrotów spółdzielni przyjaznej dla rolników. Protesty przebiegły bezproblemowo, ale spowodowały, że wiele ciężarówek Jumbo odjechało później niż planowano.

Rolnicy protestują również przeciwko porozumieniu, jakie rząd zawarł z opozycją w sprawie prawa azotowego. Nazywają zaostrzone cele, zmniejszające o połowę emisję azotu do 2035 r., niewykonalnymi.

Minister rolnictwa Schouten wzywa rolników do zaprzestania kampanii w centrach dystrybucji. „Widzę, że inne partie są oszukiwane przez te działania i naprawdę chciałbym wezwać do ich zaprzestania” – mówi minister Schouten. „Protest uderza w ludzi, którzy po prostu wykonują swoją pracę zaopatrując supermarkety. Możecie demonstrować, ale trzeba to robić zgodnie z zasadami.”

Protestujący martwią się o swoją przyszłość. Obawiają się, że uczynienie ich gospodarstwa bardziej zrównoważonym będzie kosztować dużo pieniędzy. Minister Schouten mówi, że rozumie te obawy. „Musimy upewnić się, że rolnicy zachowują perspektywy rozwoju we wszystkim, co robią. To ważna kwestia, o której rozmawiamy. ”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło – netherlandsnewslive.com/

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl