Holenderscy rolnicy wzięli przykład z Niemców -zablokowali magazyn centralny Jumbo

Producenci rolni z Holandii podchwycili niemiecki przykład i dzisiaj rano zablokowali centra dystrybucji sieci Jumbo w Woerden (Utrecht) i  Veghel- donosi policja.

W czwartek wygasło ultimatum organizacji rolniczej Farmers Defence Force (FDF). Grupa  zażądała, aby supermarkety przekazywały 3 procent swoich obrotów spółdzielni przyjaznej dla rolników. Protesty przebiegły bezproblemowo, ale spowodowały, że wiele ciężarówek Jumbo odjechało później niż planowano.

Rolnicy protestują również przeciwko porozumieniu, jakie rząd zawarł z opozycją w sprawie prawa azotowego. Nazywają zaostrzone cele, zmniejszające o połowę emisję azotu do 2035 r., niewykonalnymi.

Minister rolnictwa Schouten wzywa rolników do zaprzestania kampanii w centrach dystrybucji. „Widzę, że inne partie są oszukiwane przez te działania i naprawdę chciałbym wezwać do ich zaprzestania” – mówi minister Schouten. „Protest uderza w ludzi, którzy po prostu wykonują swoją pracę zaopatrując supermarkety. Możecie demonstrować, ale trzeba to robić zgodnie z zasadami.”

Protestujący martwią się o swoją przyszłość. Obawiają się, że uczynienie ich gospodarstwa bardziej zrównoważonym będzie kosztować dużo pieniędzy. Minister Schouten mówi, że rozumie te obawy. „Musimy upewnić się, że rolnicy zachowują perspektywy rozwoju we wszystkim, co robią. To ważna kwestia, o której rozmawiamy. ”

źródło – netherlandsnewslive.com/

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności