yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIle kosztują polskie warzywa? Przegląd rynku detalicznego

Ile kosztują polskie warzywa? Przegląd rynku detalicznego [15.05.2024]

Sprowadzana spoza granic sałata masłowa zastępowana jest w sieciach handlowych przez polski towar. Jak kształtują się jej ceny w dniu 15.05.2024? I jakie inne krajowe warzywa znajdziemy w największych sieciach handlowych?

Aktualne ceny sałaty masłowej. Gdzie jest najdrożej?

Sałata uprawiana pod osłonami była sadzona już na początku lutego, a zbiory w wielu gospodarstwach rozpoczęły się w drugim tygodniu kwietnia. Bezpośrednio do gruntu rośliny trafiły natomiast w pierwszym i drugim tygodniu marca. Początkowo w wielu sieciach handlowych zauważyć mogliśmy tylko sałatę importowaną. Towar z lokalnych gospodarstw był rzadkością. Sytuacja się jednak zmieniła i aktualnie polski produkt znajdziemy we wszystkich najpopularniejszych marketach.

Oznaczona symbolem produktu polskiego sałata masłowa w sieci handlowej Auchan kosztuje 2,49 zł/szt. Jest to najniższa cena jaką oferują przeanalizowane markety. W Dino cena wynosi niewiele więcej, czyli 2,79 zł/szt., natomiast w Lidlu stawka ta jest niemal dwukrotnie wyższa i wynosi 4,99 zł/szt. Biedronka sałatę masłową również oferuje w cenie 4,99 zł/szt., jednak przy zakupie 2 sztuk cena zmniejsza się do 2,50 zł/szt. Kaufland proponuje kwotę 2,99 zł/szt. Jak kształtują się ceny pozostałych lokalnych produktów?

Ile kosztuje sałata mini rzymska?

Koszt założenia plantacji sałaty rzymskiej jest dosyć duży, jednak potencjalna osiągalna przez producentów cena również kształtuje się na nieco wyższym poziomie. A ile wynoszą stawki osiągalne przez popularne sieci handlowe? Lidl oferuje sałatę mini rzymską za 4,99 zł/opak. (2szt.). Dla porównania w sieci Auchan sałata mini rzymska, która pochodzi z Hiszpanii, kosztuje 6,49 zł/opak. (opakowanie również zawiera dwie sztuki).

Po ile sprzedaje się kapustę pekińską?

Kapusta pekińska oznaczona symbolem produktu polskiego w Dino kosztuje 4,99 zł/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ile za pęczek botwinki?

Polska botwina w sieci Lidl kosztuje 3,99 zł/pęczek, natomiast w Biedronce 4,99 zł/szt.

Ile kosztuje cebula dymka?

Cebula dymka jest dużo tańsza w sieci Biedronka, kosztuje bowiem 1,99 zł/pęczek. W Lidlu cena wynosi 2,99 zł/pęczek.

Aktualne ceny młodej kapusty

W połowie kwietnia wystartował sezon na młodą, polską kapustę. Jeszcze niedawno na hurtowych rynkach osiągała ona cenę do 6,00 zł/szt. Aktualnie jest to 3,00-5,00 zł/szt. W Lidlu kosztuje natomiast 3,99 zł/szt.

Cena pomidorów żółtych. Biedronka czy Lidl?

Za pomidory żółte klienci Lidla zapłacą 11,89 zł/kg, natomiast klienci Biedronki 16,99 zł/kg.

Krajowy rabarbar. Jakie ceny?

Sezon na polski rabarbar trwa od końca marca. To jedno z pierwszych warzyw, na które sezon rozpoczął się tak szybko. Niemniej, na rynku występują aktualnie braki rabarbaru. W połowie maja cena w sieci Biedronka pozostaje na poziomie 11,99 zł/kg.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl