yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościIle kosztuje "białe złoto" na Broniszach? Aktualne ceny kalafiorów i brokułów w...

Ile kosztuje “białe złoto” na Broniszach? Aktualne ceny kalafiorów i brokułów w hurcie [05.06.2024]

Ilość towaru na rynku hurtowym w Broniszach wzrosła, co przyczyniło się do zauważalnych obniżek. “Białe złoto” potaniało. Jakie są ceny kalafiorów w 2024 roku? Ile na Broniszach kosztują brokuły? 

Ceny kalafiorów 2024

Krajowe kalafiory na początku sezonu określano jako “białe złoto”, gdyż przez długi czas ich ceny utrzymywały się na przyzwoitym poziomie. Pierwsze dostawy na Broniszach pojawiły się już w kwietniu. Wówczas stawki oscylowały w granicach 6,00-8,00 zł/szt. Sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero w drugiej połowie maja 2024 roku, gdy na rynku pojawiła się zdecydowanie większa ilość towaru. Ile aktualnie kosztują kalafiory na Broniszach?

Na podwarszawskich Broniszach podaż krajowych kalafiorów jest aktualnie dość wysoka, a wynika to przede wszystkim z napływu towaru gruntowego. Warzywo oferują zarówno hurtownicy, jak i rolnicy, których nie brakuje na rynku. Aktualna na dzień 05.06.2024 cena kalafiorów wynosi 3,00-4,00 zł/szt. Stawki na tym poziomie są notowane od początku czerwca 2024 roku. Wiele zależy od podaży w danym momencie dnia i jakości róży.

Ceny brokułów 2024

W przypadku brokułów sytuacja jest niemal identyczna. Ilość dostaw również pozostaje wysoka, a aktualne ceny zamykają się w granicach 3,00-4,00 zł/szt. Warto zauważyć, że krajowe brokuły pojawiły się na rynku zdecydowanie później. Pierwsze znaczące dostawy odnotowano bowiem 28 maja. Wówczas ceny oscylowały na poziomie 4,00-6,00 zł/szt.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl