yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościIle kosztuje bób - ceny w hurcie i detalu

Ile kosztuje bób – ceny w hurcie i detalu

Sprawdziliśmy aktualne ceny bobu w hurcie i detalu. Ile kosztuje bób w lipcu 2024 roku?

Hurtowe ceny bobu w lipcu 2024

Wczoraj (02.07.2024) o godzinie 22:00 cena bobu na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach oscylowała w przedziale od 12,00-13,00 zł/kg. Ilość towaru nie była wysoka, ale o brakach również mówić nie należy. Jak zainteresowanie? Mimo że kupców na placu było wielu, producenci nie notowali dużego wzrostu sprzedaży.

W dwóch następnych godzinach na rynku zjawili się ponadto kolejni producenci, którzy oferowali bób. Podaż zauważalnie wzrosła. Niemniej, zaczęła spadać ilość potencjalnych odbiorców. Około godziny 2:00 kupców było niewielu. Plac, nie licząc producentów, pozostawał praktycznie pusty. Plantatorzy przewidywali, że zainteresowanie wzrośnie dopiero o godzinie 4:00. – Ciężki pieniądz – komentował jeden z nich.

Detaliczne ceny bobu w lipcu 2024

W momencie, w którym producenci starają się sprzedać bób w opłacalnych cenach, pozostając na rynku długimi godzinami, sieci handlowe nieustannie wprowadzają promocje. Zdaniem plantatorów, handel na rynkach hurtowych nie jest już taki sam. Konsumenci często kierują się w stronę marketów, które zlokalizowane są nawet w małych wsiach. Współpraca z sieciami handlowymi w przyszłości, jak zauważają producenci, będzie koniecznością.

Ile więc kosztuje bób w sprzedaży detalicznej? W sieciach handlowych na terenie Polski aktualna, promocyjna cena bobu to około 10,00 zł za 0,5 kg. Jednym z marketów, w którym napotkamy taki pułap jest Biedronka. W sieciach handlowych Kaufland oraz Netto bób będzie kosztował 9,99 zł za 0,5 kg, a więc tylko o jeden grosz mniej niż w Biedronce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wskazać należy, że to ceny promocyjne. W innych przypadkach bób kosztuje znacznie więcej. W ramach przykładu, Biedronka sprzedaje warzywo w cenie 19,99 zł za 0,5 kg. Grosz mniej produkt kosztuje w marketach Kaufland oraz Netto.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl