yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościIle kosztuje kilogram młodych ziemniaków w hurcie? Ceny ziemniaków 2024

Ile kosztuje kilogram młodych ziemniaków w hurcie? Ceny ziemniaków 2024

Na runku w Broniszach zagranicznych ziemniaków jest coraz mniej. Cały czas utrzymują się ziemniaki cypryjskie, jednak ich dostawy są rzadsze. Rośnie natomiast podaż polskich, młodych ziemniaków. Ile w dniu 05.06.2024 kosztują młode ziemniaki w hurcie? Sprawdź aktualne ceny na rynku w Broniszach.

Importerzy, wraz z rosnącą dostępnością polskich ziemniaków, rezygnują z wwożenia tego warzywa na teren kraju. Jest to bardzo dobra informacja dla krajowych producentów, szczególnie biorąc pod uwagę, jak wiele ziemniaków wprowadzono na polski rynek od początku roku. Przez pierwsze trzy miesiące 2024 roku było to blisko 28,28 tys. ton.

Na rynku dostępne są jeszcze ziemniaki cypryjskie. Wśród importowanych produktów, ziemniaki sprowadzane z Cypru cieszą się największą popularnością. Sprowadza się je od lat, a ich nietypowość wzbudza zainteresowanie konsumentów. Ich cena oscyluje obecnie w granicach około 3,00 zł/kg. Spadła ona w porównaniu do ostatniego tygodnia maja. Wówczas stawki sięgały 4,00 zł/kg, co czyniło je najdroższymi ziemniakami spoza Polski.  

Aktualne ceny ziemniaków na Broniszach [05.06.2024]

Podaż krajowych ziemniaków wzrasta. Wiąże się to oczywiście ze spadkiem cen. Odmiany cechujące się kremowym i żółtym zabarwieniem oferowane są dzisiaj (05.06.2024) poniżej 3,00 zł/kg. Jest to jednak nieoczywista sytuacja, ponieważ w momentach dużej podaży wartości te spadają nawet poniżej 2,00 zł/kg. Dla porównania cena młodych ziemniaków o żółtym miąższu (odmiany Riviera, Melody) w dniu 22.05.2024 wynosiła 2,50-3,00 zł/kg. Z kolei odmiana Arrow (kremowe zabarwienie miąższu) kosztowała wówczas około 4,00 zł/kg. 

Natomiast popularna wśród kupujących Irga, która zwykle jest droższa, kosztuje aktualnie od 3,50 zł do 3,60 zł/kg. To bardzo duży spadek w porównaniu do cen z ostatnich dni maja. Odmiana ta utrzymywała wówczas cenę około 5,00 zł/kg. Oczywiście podczas sprzedaży bardzo duże znaczenie ma kaliber oraz jakość bulw po wykopaniu. Te cechy będą wpływały na wahania stawek. Producenci z każdym kolejnym tygodniem będą musieli liczyć się ponadto ze zwiększoną dostępnością ziemniaków na rynku. Warzyw będzie coraz więcej, a to spowoduje kolejne spadki.  

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl