yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIm droższa marchew, tym lepsze zejście. Kontrowersje na rynku 14.05.2024

Im droższa marchew, tym lepsze zejście. Kontrowersje na rynku 14.05.2024

Droga marchew spoza Polski jest sprzedawana bez trudu. Krajowi producenci mają natomiast problem, by sprzedać wysokiej jakości towar w drastycznie niższych cenach. Co dzieje się na rynku? Sprawdziliśmy, jak przedstawiają się aktualne na dzień 14.05.2024 ceny marchwi na rynku hurtowym w Broniszach. 

W nieciekawej sytuacji pozostają producenci, którzy oferują warzywa z ubiegłorocznych zbiorów. Zainteresowanie zauważalnie spadło i dość ciężko sprzedać towar w rozsądnych pieniądzach. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku importowanej, młodej marchwi. Im produkt jest droższy, tym szybciej można go sprzedać. Nie do końca logiczne, ale…

Ile w dniu 14.05.2024 kosztuje polska marchew?

W dniu 14.05.2024 ceny polskiej marchwi na rynku hurtowym w Broniszach to 2,30-2,50 zł/kg. W tej cenie odbiorca może liczyć na wysokiej jakości towar z lokalnych gospodarstw. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, zejście nie jest najlepsze. Producenci spodziewali się, że wraz z biegiem miesięcy sytuacja będzie przedstawiać się zupełnie inaczej. Tymczasem, ruch jest niski i niezwykle ciężko jest sprzedać polską marchew. Marchew wysokiej jakości.

Trudno jest wskazać przyczynę takiego stanu rzeczy. Towar jest bowiem odpowiednio przygotowany do sprzedaży. Producenci dokładnie myją marchew i dopiero wtedy oferują ją odbiorcom. Stawki, uwzględniając aktualną porę roku, nie są ponadto wygórowane. Tak czy inaczej to towar spoza granic Polski cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem.

Po ile marchew z Portugalii?

Młoda marchew z Portugalii, gdyż to ona jest aktualnie z powodzeniem sprzedawana w wysokich cenach, pozostaje znaczącą konkurencją dla lokalnych producentów. Jak to wygląda w praktyce? W ramach przykładu, w dniu 13.05.2024 na rynku w Broniszach pojawiła się partia towaru z tamtejszych stron. Została sprzedana na pniu w cenie 4,00-4,20 zł/kg. To o 1,70 zł więcej niż aktualna cena krajowej marchwi z ubiegłorocznych zbiorów, która wciąż cechuje się wysoką jakością. Lokalni producenci są zmartwieni takim stanem rzeczy i obawiają się, że sytuacja nie poprawi się w nadchodzących dniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jaką marchew wybrać?

Należy w tym wszystkim pamiętać, że polska marchew to gwarancja wysokiej jakości. Warto wesprzeć lokalnych producentów. Szczególnie istotne jest to w aktualnym okresie. Koszty produkcji, a także przechowywania pozostają bowiem na bardzo wysokim poziomie. Nie możemy dopuścić, by to zagraniczny towar trafiał na sklepowe półki w momencie, w którym krajowi producenci są w stanie zaoferować marchew wyprodukowaną w Polsce.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl