Import ogórków: więcej za mniej

W pierwszej połowie 2018 r. Polska zwiększyła w ujęciu ilościowym zakupy ogórków na rynku zagranicznym – podaje FreshMarket. Jednak zapłaciła za nie nieco mniej niż w tym samym czasie roku ubiegłego.

Według danych GUS w pierwszej połowie 2018 r. Polska sprowadziła nieco ponad 32 tys. ton ogórków, czyli 5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie w ujęciu wartościowym zakupy te szacuje się na 151 milionów złotych (36 milionów euro), czyli 4% mniej niż w okresie styczeń-sierpień 2017 roku.

 
Hiszpania tradycyjnie jest liderem w dostawie ogórków na rynek polski. Jednocześnie w pierwszej połowie roku kraj ten zdołał zwiększyć eksport tych produktów do Polski o 21% – do 17 tysięcy ton. Na drugim miejscu jako dostawca plasuje się Holandia z dostawami  6,4 tys. ton (3,2 razy więcej rok do roku). Niemcy – trzeci z największych dostawców – również zwiększyły dostawy  – do 3,5 tys. ton, czyli 1,5 razy.
 
Za: FreshMarket
 
PG

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności