yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImportowana cebula zalewa Polskę, ale czy spełnia normy? Zatrzymano kolejny transport

Importowana cebula zalewa Polskę, ale czy spełnia normy? Zatrzymano kolejny transport

Importowana cebula zalewa Polskę, ale czy spełnia obowiązujące normy i przepisy? W dniu 25.04.2024 został zatrzymany kolejny transport warzywa. Sprawdź, dlaczego cebula z importu nie wjedzie do Polski. 

– Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie uniemożliwiła wprowadzenie na polski rynek partii 21 420 kg świeżej cebuli importowanej z Kazachstanu z powodu braku oznakowania w języku polskim – poinformowano w dniu 25.04.2024.

Warto zaznaczyć, że wyżej wskazany przypadek nie jest odosobniony, a w minionych tygodniach zatrzymano kilka innych partii importowanych warzyw, w tym również z Kazachstanu. Zdarzały się także przypadki, w których na polski rynek usiłowano wprowadzić gnijący towar z Rosji. To pokazuje jak bardzo istotne są kontrole.

Warto podkreślić, że import z Kazachstanu jeszcze do niedawna nie miał miejsca. Tak jak jednak wspominaliśmy, eksport w tym kraju gwałtownie wzrósł. W ramach przypomnienia, w 2021 roku nie sprowadziliśmy nawet kilograma z tamtejszych stron. W 2022 roku było to już 1,05 tys. ton cebuli, natomiast w minionym sezonie do Polski trafiło 1,88 tys. ton.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl