yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościJaka jest aktualna cena marchwi na Broniszach? Trudne warunki na polach okazują...

Jaka jest aktualna cena marchwi na Broniszach? Trudne warunki na polach okazują się kluczowe [27.11.2023]

Sytuacja na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczęła się zmieniać, a wszystko na wzgląd panujących w kraju warunków. Aktualnie są zauważalne braki marchwi, a cena wzrasta. Na jakim poziomie oscyluje? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach możemy zaobserwować niemałe zmiany, a konkretnie wzrost cen marchwi. Hurtownicy odczuwają spadek podaży. Wynika to po części z faktu, że niektórzy producenci z okolic nie uruchomili jeszcze linii myjących.

Warto ponadto pamiętać, że w Polsce panują wyjątkowo nieprzyjazne warunki na polach. W niektórych gospodarstwach producenci z trudem starają radzić sobie ze zbiorami. Niestety, nie wszyscy gospodarze mają szansę spróbować swoich sił, gdyż nierzadko wjazd jakąkolwiek maszyną wiąże się z wielogodzinnymi zmaganiami, aby wydostać ją z błota.

W ramach przypomnienia, ceny marchwi z podobnych względów zaczęły rosnąć już na początku minionego tygodnia. Wówczas stawki zwiększyły się do 1,40 zł za kilogram w hurcie. Aktualnie możemy mówić o kolejnych wzrostach. Jak przedstawia się sytuacja?

Aktualnie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach producenci mogą spodziewać się cen na poziomie 1,40-1,80 zł za kilogram. Wszystko zależy rzecz jasna od ilości, którą zainteresowany jest odbiorca, ale również od jakości samego warzywa. Najczęściej spotykane ceny zamykają się na ten moment w przedziale 1,60-1,70 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Należy jednak liczyć się z tym, że sytuacja cenowa może ulec pogorszeniu w momencie, w którym duzi producenci z okolic Ożarowa Mazowieckiego na stałe uruchomią linie do mycia i pakowania. Wówczas podaż na rynku może gwałtownie wzrosnąć, a ceny zaczną kierować się w dół. Co więcej, pozostający na polach towar prędzej czy później trafi na rynek. Oczywiście jest to uzależnione od warunków, jednak rolnicy nie zamierzają się poddawać.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl