yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJakie ciągniki kupują rolnicy? Ranking najpopularniejszych ciągników rolniczych w 2024 roku

Jakie ciągniki kupują rolnicy? Ranking najpopularniejszych ciągników rolniczych w 2024 roku

Ile ciągników sprzedano w 2024 roku? Jakie ciągniki najczęściej wybierają rolnicy? Które marki traktorów są najpopularniejsze na rynku? Przedstawiamy ranking najpopularniejszych ciągników rolniczych w 2024 roku. 

Ile ciągników kupują rolnicy?

W kwietniu 2024 roku, jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zarejestrowano 722 sztuki nowych ciągników rolniczych. Wynik ten jest o 127 sztuk niższy niż w kwietniu 2023 roku, kiedy to zarejestrowano 849 sztuk nowych ciągników. Natomiast przez cztery pierwsze miesiące 2024 roku zarejestrowano 2759 sztuk nowych ciągników i tym samym jest to o 595 sztuk mniej niż w analogicznym okresie 2023 roku. Spadek rejestracji jest bardzo znaczący, gdyż wynosi aż 17,7%.

Jakie ciągniki kupują rolnicy?

W minionych miesiącach na rynku ciągników rolniczych królowała marka New Holland. Z nadejściem kwietnia sytuacja się jednak zmieniła, a na pierwszym miejscu pojawiła się marka John Deere z liczbą rejestracji na poziomie 386. Warto jednak zauważyć, że względem kwietnia 2023 roku firma zanotowała niższą sprzedaż aż o 188 sztuk. Niemniej, lider może pochwalić się 14% udziałem w rynku po czterech miesiącach 2024 roku.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o najbardziej popularne marki ciągników rolniczych w kwietniu 2024 roku, znajduje się Kubota. W tym przypadku rolnicy zdecydowali się na zakup 379 sztuk. Warto zauważyć, że wynik ten jest o 5 sztuk lepszy niż w kwietniu 2023 roku. Zwiększona sprzedaż przekłada się na 13,7% udziałów rynkowych.

Marka New Holland, która w poprzednich miesiącach królowała na rynku maszyn rolniczych, zajęła w rankingu dopiero trzecie miejsce. W kwietniu 2024 roku ciągników tej marki zarejestrowano bowiem 369 sztuk. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego aż o 131 sztuk. Obecnie udziały rynkowe marki New Holland wynoszą 13,4%.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych marek ciągników rolniczych możemy zobaczyć maszyny Deutz Fahr. W kwietniu 2024 roku zarejestrowano 214 sztuk nowych traktorów tej marki. Niemniej, także i tutaj notowane są spadki względem kwietnia ubiegłego roku. Wówczas sprzedano bowiem o 98 sztuk więcej ciągników Deutz Fahr. Udziały rynkowe Deutz Fahr po czterech miesiącach roku to 7,8%.

Nie sposób nie wspomnieć o marce Case IH, która powróciła w kwietniu na piąte miejsce w rankingu. Ile traktorów kupili wówczas rolnicy? Zarejestrowano 181 sztuk ciągników rolniczych tej marki. Warto przypomnieć, że wskazana marka zanotowała chwilowy spadek w marcu. Aktualnie udziały rynkowe Case IH przedstawiają się na poziomie 6,6%.

Ranking najpopularniejszych ciągników rolniczych 2024

Warto wskazać, że sytuacja na rynku jest dynamiczna i niewątpliwie z miesiąca na miesiąc zauważalne będą zmiany. Niemniej, aktualnie do najczęściej wybieranych ciągników rolniczych w 2024 roku należą:

  1. John Deere
  2. Kubota
  3. New Holland
  4. Deutz Fahr
  5. Case IH

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl