yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościJakie ziemniaki są najdroższe? Aktualne ceny młodych ziemniaków na Broniszach

Jakie ziemniaki są najdroższe? Aktualne ceny młodych ziemniaków na Broniszach [20.06.2024]

Ile aktualnie kosztuje kilogram młodych ziemniaków na rynku hurtowym w Broniszach? Jaki towar jest najdroższy? Sprawdź aktualne na dzień 20.06.2024 ceny młodych ziemniaków w hurcie. 

Sytuacja na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, jeśli chodzi o ziemniaki, pozostaje od 3 dni na dość stabilnym poziomie. Niemniej, wczorajsze opady deszczu mogą przyczynić się do zmian. Nie wszyscy producenci mieli bowiem możliwość zebrania towaru z pól, przez co jego ilość na rynku może w najbliższym czasie nieco się obniżyć.

Ile za kilogram młodych ziemniaków na Broniszach?

Cena zależy przede wszystkim od odmiany. Najdroższa i najbardziej pożądana pozostaje Irga, czyli ziemniak o jasnej barwie. Ile kosztuje? Aktualnie ceny młodych ziemniaków (Irga) zamykają się w przedziale 2,00-2,33 zł/kg, czyli 30,00-35,00 zł za 15 kg worek.

Nieco tańsze na Broniszach są ziemniaki o kremowym zabarwieniu miąższu. W tym przypadku producenci mogą liczyć na ceny rzędu 2,00-2,13 zł/kg. Worek kosztuje bowiem 30,00-32,00 zł. Najtańsze są oczywiście młode ziemniaki z żółtym miąższem. Aktualne ceny utrzymują się na poziomie 1,86-2,00 zł/kg, czyli 28,00-30,00 zł za worek.

Ile kosztują ziemniaki z Cypru?

Na rynku hurtowym w Broniszach stale dostępne są młode ziemniaki importowane. Sprowadza się je z Cypru. Na dzień 20.06.2024 kosztują około 3,00-3,50 zł/kg. Wiele zależy od ilości, którą zainteresowany jest odbiorca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl