yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJej wysokość rzodkiewka – królowa nowalijek wraca do gry. Ile kosztuje pęczek?...

Jej wysokość rzodkiewka – królowa nowalijek wraca do gry. Ile kosztuje pęczek? [24.04.2024]

Rewolucja na rynku hurtowym w Broniszach. Ceny rzodkiewki po dramatycznych spadkach kierują się w górę. Ile kosztuje pęczek? Sprawdź aktualne ceny rzodkiewki w dniu 24.04.2024 na rynku w Broniszach.

Dramatyczne spadki cen rzodkiewki na początku kwietnia 2024 roku martwiły producentów. Ilość towaru na rynku była bardzo wysoka, a sprzedaż stawała się niezwykle trudna. Zwykle kończyło się na oddaniu, gdyż tak to trzeba nazwać, towaru za śmieszną sumę. Warto przy tym raz jeszcze zaznaczyć, że produkcja we wczesnych terminach wymaga wysokich nakładów. Wiąże się ponadto z dużym ryzykiem. Stąd też walka o wyższe ceny.

Ile kosztuje pęczek rzodkiewki na Broniszach?

Tragiczna sytuacja zmieniła się na początku aktualnego tygodnia. W dniu 22.04.2024 ceny dochodziły nawet do 2,00 zł za pęczek, jednak była to górna granica, która nie dla każdego była osiągalna. Towar nierzadko sprzedawano taniej. Producenci bardzo często “podawali” rzodkiewkę w cenie około 1,60 zł za pęczek. Stawki za produkt mniejszego kalibru lub taki, który posiadał małe wady, zaczynały się natomiast już od 1,30 zł za pęczek.

Jak sytuacja wygląda aktualnie? Warunki okazują się nieco lepsze. Cena rzodkiewki z białym końcem na dzień 24.04.2024 dochodzi do 2,50 zł za pęczek w detalu. “Zwykła” rzodkiewka z kolei kosztuje aktualnie 2,00 zł za pęczek w hurcie. Towar musi być jednak wyrównany, wysokiej jakości. Tak jak w poprzednich dniach, wśród ofert znajdziemy także produkt mniejszego kalibru. W tym przypadku stawki pozostają oczywiście nieco niższe.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl