yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKalafiora dojechało, a ceny spadły. Ile aktualnie kosztuje róża?

Kalafiora dojechało, a ceny spadły. Ile aktualnie kosztuje róża? [01.07.2024]

Wysokie ceny kalafiorów to już przeszłość. Stawki na rynku hurtowym w Broniszach wróciły do poziomu z początku czerwca 2024 roku. Jakich cen kalafiorów można spodziewać się na rynku w dniu 01.07.2024?

W połowie czerwca ilość kalafiorów na podwarszawskim rynku w Broniszach pozostawała dość niska. Zarazem, popyt był zadowalający, przez co producenci mogli zwiększyć ceny. W dniu 17.06.2024 dochodziły one nawet do 10,00 zł/szt. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Zbiory rozpoczęły się w wielu regionach, a podaż na rynku wzrosła. Momentalnie przełożyło się to na dość odczuwalny spadek cen. Ile wynoszą one na początku lipca?

Aktualne ceny kalafiorów na Broniszach

Jak sytuacja przedstawia się aktualnie? Hurtownicy na rynku w Broniszach sprzedają aktualnie kalafiora w cenie około 3,00 zł/szt. Tyczy się to towaru w nieco mniejszym kalibrze. Co to oznacza? Wskazana cena odnosi się do róż, które pakowane są do skrzynek po 8 sztuk. Większy kaliber – 6 sztuk w skrzynce – sprzedawany jest nieco drożej.

Jakich cen mogą spodziewać się producenci? W tym przypadku aktualne ceny kalafiorów zamykają się w przedziale od 3,00 do 4,00 zł/szt. Duży wpływ na stawki, tak jak u hurtowników, wywiera kaliber róż, ale także jakość, którą coraz ciężej utrzymać podczas upałów. Róże nie rozwijają się wówczas w prawidłowy sposób, a w ostatnich dniach wysokie temperatury notowane były w całej Polsce. Niemniej, ochłodzenie napawa optymizmem.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl