yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKapusta biała drożeje? Aktualne ceny kapusty na Broniszach 22.04.2024

Kapusta biała drożeje? Aktualne ceny kapusty na Broniszach 22.04.2024

Ceny kapusty białej poszły w górę, ale czy na długo? Sprawdziliśmy, jakie są aktualne na dzień 22.04.2024 ceny kapusty na rynku hurtowym w Broniszach. Ile za kilogram kapusty białej, a ile za kapustę czerwoną? 

Wraz z początkiem 2024 roku krajowi producenci wyczekiwali wzrostu cen kapusty. Stawki pozostawały jednak niezmienne. Tylko w przypadku kapusty czerwonej sytuacja nieco się poprawiła. Nieznaczne wahania napawały producentów optymizmem, ale do tej pory maksymalną ceną za kapustę białą było 1,20 zł/kg. Niemniej, stawki w dniu 22.04.2024 skoczyły w górę. Pozostaje pytanie… Czy nieco wyższe ceny zdołają się utrzymać?

Jakie są ceny kapusty w dniu 22.04.2024?

Na rynku hurtowym w Broniszach po minionym weekendzie zaobserwowano braki kapusty białej. Tak jak wspominaliśmy, znalazło to odzwierciedlenie w cenach. Ile wynosiły o poranku? W dniu 22.04.2024 ceny kapusty białej zaczynały się od 1,50 zł/kg. Wskazany pułap to dolna granica cen, które można było napotkać na rynku. Zdarzały się przypadki, w których towar kosztował nieco więcej, także przy ilościach hurtowych. Producenci zachowują jednak spokój, gdyż zdają sobie sprawę, że zjawisko może być tylko chwilowe.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku kapusty czerwonej? Kapusta czerwona na rynku w Broniszach pozostaje na niezmiennym poziomie cenowym. Wszystko zależy oczywiście od jakości, ale też od aktualnej podaży towaru. Na dzień 22.04.2024 ceny kapusty czerwonej zamykają się w przedziale 1,60-2,00 zł/kg. W sprzedaży detalicznej producenci mogą spodziewać się nieco wyższych stawek. Tyczy się to także towaru wyjątkowo wysokiej jakości.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl