yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKapusta biała drożeje, ale czy już nie jest za późno? Sprawdź aktualne...

Kapusta biała drożeje, ale czy już nie jest za późno? Sprawdź aktualne ceny kapusty

Ceny kapusty białej na rynku hurtowym w Broniszach kolejny raz skoczyły w górę. Skorzystają jednak tylko nieliczni, gdyż zapasy są już bardzo niskie. Jakie są ceny kapusty białej w dniu 06.04.2024? 

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla producentów kapusty białej. Stawki zamykały się najczęściej w przedziale 1,00-1,20 zł/kg. Wyczekiwany wzrost cen nadszedł dopiero w drugiej połowie kwietnia. Aktualnie notowane są kolejne podwyżki, ale warto zaznaczyć, że z wyższych stawek skorzystają nieliczni. Zapasy w wielu gospodarstwach są już bardzo niskie. Jak więc przedstawiają się aktualne na dzień 06.05.2024 ceny kapusty białej?

Aktualne ceny kapusty białej na Broniszach [06.05.2024]

Aktualne na dzień 06.05.2024 ceny kapusty białej na rynku hurtowym w Broniszach dochodzą do 2,00 zł/kg. Warto jednak zaznaczyć, że handel w ostatnich dniach nieco się różnił z uwagi na zmienione godziny otwarcia. Zainteresowanie towarem w miniony weekend okazało się ponadto dość wysokie, przez co mogły wystąpić chwilowe braki. Wskazaną cenę należy więc traktować orientacyjnie, a kluczowe okażą się nadchodzące dni.

Tak jak wspominaliśmy, ceny kapusty białej wzrosły już w kwietniu, a konkretnie w dniu 22.04.2024. Ile wówczas kosztował towar? Ceny kapusty zaczynały się od 1,50 zł/kg. Niekiedy producenci byli w stanie uzyskać nieco wyższe stawki. Warto zauważyć, że notowana w kwietniu podwyżka również nastąpiła w pierwszym dniu tygodnia, a rolnicy zachowywali spokój, gdyż martwili się, że to tylko chwilowe zjawisko. Ceny zdołały się jednak utrzymać.

Kapusta czerwona pozostaje natomiast na niezmiennym poziomie cenowym.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl