yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKiedy ceny paliwa pójdą w dół?

Kiedy ceny paliwa pójdą w dół?

Takich cen paliw, to chyba najstarsi Górale nie pamiętają. Czy jest cień nadziei, że cena zacznie tanieć w detalu, powracając do poziomów poniżej 6 zł/l i to jeszcze w tym roku?

Ostatnie dni przyniosły wyraźny spadek hurtowych cen paliw w Polsce. Ale czy to wszystko ma szansę przełożyć się na spadek ceny benzyny, diesla i LPG na stacjach benzynowych? Dwa tygodnie temu średnie detaliczne ceny benzyny i oleju napędowego osiągnęły horrendalną wartość 6 zł/l. Mijający tydzień przyniósł jednak kolejne podwyżki. Przeciętna cena detaliczna Pb95 podniosła się o 3 gr/l i osiągnęła rekordowo wysoki poziom 6,03 zł/l (warto pamiętać, że to ogólnopolska średnia).

Pocieszeniem dla kierowców może być fakt, że w ostatnich dniach zaobserwowano wyraźną zniżkę cen hurtowych. Średnia cena jaką trzeba zapłacić za benzynę bezołowiową u polskich producentów paliw wynosi aktualnie 4763 złotych netto za 1000 litrów. Jest to cena o 115 zł tańsza niż ta, która obowiązywała przed długim weekendem w listopadzie. Diesel potaniał o 91,40 złotych w hurcie, więc są to kolejne dosyć dobre informacje.

Tańsza ropa, ale też słabszy złoty

Nadzieje na odwrócenie niekorzystnego trendu daje sytuacja na rynku ropy naftowej. W piątek ropa typu Brent potaniała o przeszło 3 procent, osiągając cenę 77,67 USD za baryłkę. Niestety, pozytywne dla kierowców doniesienia z rynku ropy są kontrowane przez złe wieści z frontu walutowego. W piątek złoty w relacji do euro był najsłabszy od przeszło 12 lat, a kurs dolara sięgnął 4,15 zł, czyli najwyższego poziomu od zeszłorocznej wiosny. A to z kolei wzrasta koszty importu ropy naftowej i rzutuje na ceny hurtowe w rafineriach.

Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku na żadne obniżki nie ma co się nastawiać.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: bankier.pl, WRC

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl